Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sterowanie tranzystorem Mosfet - przetwornica flyback

12 Sie 2019 15:35 204 5
  • Poziom 3  
    Cześć, jestem na etapie projektowania przetwornicy flyback. Będzie to przetwornica z 12V na 5V. Aktualnie zastanawiam się nad sposobem sterowania Mosfeta - będzie on sterowany sygnałem PWM pochodzącym z STM32f407 - o amplitudzie 3.3 V.

Tranzystor który mam to N- Mosfet FQP45N15. Częstotliwość sygnału PWM będzie około 100kHz.

Myślałem aby przełączać tego mosfeta za pomocą napięcia 12 V które mamy po stronie pierwotnej - tylko teraz nie wiem jak to najlepiej zrobić - czy użyć jakiegoś gotowego drivera, albo wysterować za pomocą pary bipolarnych?

Schemat układu:
    Sterowanie tranzystorem Mosfet - przetwornica flyback

Z góry dziękuję za pomoc :)
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Okej, to mam jeszcze pytanie bo w STM-ie da się wygenerować tylko PWM o amplitudzie 3.3V . Mam taki driver TC1410 - datasheet w załączniku. Dziś robiłem pomiary i przy zasileniu drivera z 12V i wysterowaniu tym PWM 3.3V na wyjściu dawał tylko około 1,5 V. Czy może być to spowodowane tym że PWM ma 3.3 a nie 5V?

Sterowanie tranzystorem Mosfet - przetwornica flyback
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Okazało się że prawdopodobnie poprzez dużą ilość kabli na płytce stykowej coś poszło nie tak. Dziś podłączyłem jeszcze raz oscyloskop i już wszystko śmiga - podaję na wejście drivera PWM 3.3 V a na wyjściu mam 12 V. Dzięki za pomoc!