Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofony FONICA ''BAMBINO'' - nacisk igły, a płyta

12 Sie 2019 18:16 264 16
  • Poziom 10  
    Witam.
    Zastanawiam się nad zakupem takowego gramofonu.
    Jak wyeliminować niszczenie płyt przez zbyt duży nacisk ramienia, oraz generalnie na jaką wkładkę wymienić istniejącą tam UF-50 lub nawet starszą?
    Lub, jaki gramofon monofoniczny! Unitry zakupić, aby nie niszczył plyt? Ważna jest dla mnie monofonia, ze względu na prymitywizm podłączania i klimat przełomu lat 60 i 70 :)
    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    UF-50 w "Bambino"?! Oryginalnie na pewno nie. Na żadną wkładkę. Mister Hita se kup. Prawie to samo co 'Bambino" i prawie taki sam "rzeźnik" dla płyt. Chociaż jak ma być mono...
    Zgadza się, nie wiesz. Ha, ha, ha, he, he...
    To, że każda wkładka krystaliczna do mono, zarżnie zapis stereo na płycie. No chyba, że masz płyty mono, wtedy będzie ok.
    Kończąc temat, kup dowolny gramofon z dowolną wkładką krystaliczną. Będziesz zadowolony.
    No to klops. Możesz się zdecydować na UF-50/70 i jakiegoś "Artura" ze wzmacniaczem, lub "Emanuela" bez.
    Nie unikniesz 5g nacisku bo taki urok tych wkładek.
  • Poziom 42  
    Kup normalny gramofon stereo z dobrą wkładką i zsumuj kanały na wyjściu. Będzie mono i płyta bezpieczna
  • Poziom 43  
    Kolega Autor jak widać po Jego tematach i postach w nich napisanych ma wiele "dziwnych" pomysłów i każdy za jaki się bierze i tak przerasta Jego możliwości.
    A to przeróbka magnetowidu, żeby sam zamykał kieszeń, a to naprawa ZK140T, a to przeróbka Bambino na wkładkę która by nie niszczyła płyt...
    Zero (ZERO) rozeznania i logiki - jak chociażby ten wymóg:
    SuperKablek napisał:
    jaki gramofon monofoniczny! Unitry zakupić, aby nie niszczył plyt?
    - w kontekście do tytułowego Bambino to jest po prostu śmieszne.
    Raz - napęd gramofonu uniemożliwia zastosowanie jakiejkolwiek wkładki nie niszczącej płyt - czyli magnetycznej. Drgania pochodzące od napędu przeniosą się na talerz, a z racji na dużą czułość na takie drgania wkładki magnetycznej (nie ważne MM czy MC) będzie i tak więcej brumu niż muzyki.
    Dwa - konstrukcja ramienia. Uniemożliwia ona zastosowanie jakiejkolwiek "normalnej" wkłądki bo: a/ inne mocowanie, b/ brak możliwości ustawienia nacisku igły na wymaganą dla wkładek magnetycznych.
    Trzy - brak odpowiedniego ekranowania połączeń wkładka - wyjście (które należy i tak dorobić, lub - patrz Cztery). Sygnał z krystalicznej wkładki jest rzędu 0,5V a magnetycznej 2-3mV.
    Cztery - Potrzebny jest PRZEDWZMACNIACZ i to w dodatku z korekcją RIAA, w wypadku Bambino zbyt dużo jak dla Autora.

To wszystko (plus inne Jego tematy) wskazują na albo totalną ignorancję i brak podstawowej wiedzy, albo pisanie tematów aby zaspokoić swe grafomańskie instynkty. Jest jeszcze trzecia możliwość - celowe zakładanie tematów z tak dyletanckimi problemami by forum doprowadzić do jeszcze niższych notowań co do poziomu na nim panującego.
    Naprawdę - nawet w dziale Początkujący należy mieć chociaż podstawowe sprawy opanowane - o wyobraźni i chęci samodzielności nie wspominając.
    kortyleski napisał:
    Kup normalny gramofon stereo z dobrą wkładką i zsumuj kanały na wyjściu.
    Na wyjściu wkładki raczej nie. Jeśli już to po przedwzmacniaczu, bo kolejny temat powstanie...

Dodano po 2 [minuty]:

SuperKablek napisał:
    Zastanawiam się nad zakupem takowego gramofonu.

Zastanawiam się czy kupić ? To w takim razie co robi TEN temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3605653.html ??
  • Poziom 21  
    Bambino to frezarka, takiego gramofonu nie należy używać. To test zabytek który nadaje się tylko do postawienia na półkę. Jeśli już to normalny gramofon z unitry to np.: bernard, fonomaster czy daniel. Osobiście na co dzień używam denona.
  • Poziom 10  
    Mam wejście na GRAMOFON Z WKŁADKĄ MAGNETYCZNĄ w magnetofonie kasetowym na którym zamierzam przegrywać i używać jako wzmacniacza (bo ma końcówkę mocy).
    O korekcji RIAA wiem i proszę nie poniżać mnie do poziomu kamienia, po prostu jestem ciekawy zdania innych forumowiczów czy chcę się troszkę doszkolić.
    Co do użytkownika wyżej, zastanawiam się nad zakupem różnych, a ofert już mam dobre kilka.

Dodano po 1 [minuty]:

A tak poza tymjeśli ci ni pasują moje tematy po prostu nie odpowiadaj. Ja będę szczęśliwy, ty może też.
  • Poziom 39  
    SuperKablek napisał:
    Mam wejście na GRAMOFON Z WKŁADKĄ MAGNETYCZNĄ w magnetofonie kasetowym

A co to za magnetofon
  • Poziom 39  
    Ja by napisał Radiofoniczny zestaw muzyczny "Polonez", to by pytania nie było; a rzeczywiście można tam podliczyć gramofon z wkładka dynamiczną
  • Poziom 43  
    HD-VIDEO napisał:
    rzeczywiście można tam podliczyć gramofon z wkładka dynamiczną
    Tylko najpierw musi być sprawny. A z poziomem wiedzy Autora może być to ciężko uzyskać...
    SuperKablek napisał:
    A tak poza tymjeśli ci ni pasują moje tematy po prostu nie odpowiadaj.
    Pomijając kolejne błędy w poście; Po prostu moim zdaniem łapiesz za dużo srok za ogon. Gsdybyś skupił się na JEDNYM temacie/naprawie może miałbyś już jakiś sukces. No i jest takie powiedzenie (stare i mądre) "Wiem, że nic nie wiem" - weź sobie to może do serca i uznaj, ze piszą Ci w Twoich tematach Koledzy mający dużo więcej wiedzy i doświadczenia. W jednym z Twoich tematów już Ci zwróciłem uwagę na to, że NAJPIERW podstawy, potem podstawy, a dopiero jak uznasz, że wiesz może 1/10 tego co inni zastanów się nad ewentualnym zakupem/przeróbką czy naprawą sprzętu - jaki by on nie był.
    Zresztą Kolega Witold5 Też jest podobnego zdania:
    Witold5 napisał:
    Daj sobie spokój, nie dasz rady, nie ogarniasz tematu. Zbyt dużo niewiedzy. Tu się tego nie nauczysz. Będziesz zadawał niekończące się pytania, za tydzień, miesiąc zapomnisz o co tu chodzi. Tematy które musisz ogarnąć znajdziesz w internecie lub w bibliotece, czytelni. To są podstawy. Tobie ich brak.
    I jestem pewien, że nie tylko On.