Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 5720g - Brak obrazu na matrycy

12 Sie 2019 19:10 75 8
  • Poziom 15  
    Witam!
    Mam problem. Nie mam obrazu na matrycy, działa na monitorze zewnętrznym. To pewna niewygoda :) Wymieniłem płytę główną- pierwszą uszkodziłem aktualizując Bios, pobrany ze strony Acera, moim zdaniem, tak na marginesie to skandal! Później siadłem na nią no i po balu :)
    No ale kupiłem płytę do tego modelu, przełożyłem wszystko z uszkodzonej płyty i wszystko działa. Tylko ta grafika- sprzedawca informował, że nie ma obrazu. W zamyśle miałem przełożenie kości Biosu i jeszcze te 15zł...Przesyłka była droższa.
    Więc matryca na uszkodzonej płycie była do końca sprawna, karta też. A teraz karta nie jest widoczna w menedżerze urządzeń. Czemu?

• Spec od komputerów
    Doprecyzuj. Na zakupionej płycie nie ma obrazu na matrycy (jest na zewnętrznym monitorze) oraz karta graficzna nie jest widoczna w menedżerze urządzeń - zgadza się?
    Przekładałeś kość BIOSu? Płyty są takie same? Podaj oznaczenie płyty.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Tak co do obrazu, karty graficznej. Przełożenie kości Biosu było w planie, ale zacząłem mieć wątpliwości. Temat zakończył się tragicznie :) płyta leżała na fotelu, nie zauważyłem no i siadłem. Przekładki Biosu nie będzie. Nadruk na płycie jednej i drugiej jest taki : ICL 50 LA-3551 rev. 1.A 2007.04.20 Ale na nadruku oryginalnej płyty jest nalepka Żółta : 431470BOL.02 rev. K2 3JMPG: 726 207637771368, aktualnie nie mam dostępu do ewentualnej nalepki, jeżeli jest na zakupionej płycie. Złożyłem do pewnych prób, pomiarów i rozłożę jak skończę.

• Spec od komputerów
    Czyli kupiłeś uszkodzoną płytę - wykonywałeś pomiary lub diagnostykę płyty?
  • Poziom 15  
    Nie ponieważ moim zamiarem była przekładka Bios. O dziwo na kości jest nalepka że v. Bios to 1.03 a na ekranie bios jest 1.07 czyli taki jaki miałem wcześniej. Teraz docisnąłem radiator karty i w menedżerze urządzeń pojawiła się karta, chyba fizycznie jest uszkodzone gniazdo MXM2. chyba rozbiorę i spróbuję z lupą. Vistę instalowałem kilka dni temu z obrazu ISO, nawet byłem zadowolony bo nie było tych wszystkich "pomocnych" Acera. Ale okazuje się że sterowników też paru brakuje: Magistrala PCI
    Magistrala PCI 7 urz.0 funkcja 3
    -----------------II--------------- 2
    ----------------//---------------- 4
    A przy karcie graficznej mimo że jest widoczny sterownik Microsoftu To urządzenia nie można włączyć kod 10

• Spec od komputerów
    Nie docisnąłeś przypadkiem NB?
    Gniazdo możesz przemyć i obejrzeć.
  • Poziom 15  
    Nie, radiator nad kartą. Gniazda nie bardzo mam w domu czym przemyć, lupa też nie za mocna 3x. Miałem trochę lepszą- ale diabeł ogonem...
  • Poziom 15  
    Przepraszam za zamieszanie...
    Sprawa tego kompa już nie aktualna. Przemyłem czystą, znalazłem trochę w barku, oględziny ale chyba mało dokładne. Po złożeniu tak jak było. Mało tego, touch pad nie działa, albo gniazdo na płycie ( zbyt częste rozbieranie) albo pasek ( miał parę ostrych zagięć) Sprawdzałem omomierzem, przejścia miał- ale w tym położeniu jak sprawdzałem, nie wiadomo jak po ułożeniu się w kompie. Dam już spokój, jako rezerwa może służyć. Znalazłem starą mysz optyczną, bezprzewodową, na USB i chociaż działa b.licho to wspomagając się klawiaturą jakoś można używać. Służył będzie do odtwarzania płyt CD/DVD na monitorze zewnętrznym. Nie wiem czy mogę użyć "rozwiązano" ?
    Pozdrawiam!
    I dziękuję za zainteresowanie!
  • Poziom 15  
    wooldi napisał:
    Nie ponieważ moim zamiarem była przekładka Bios. O dziwo na kości jest nalepka że v. Bios to 1.03 a na ekranie bios jest 1.07 czyli taki jaki miałem wcześniej. Teraz docisnąłem radiator karty i w menedżerze urządzeń pojawiła się karta, chyba fizycznie jest uszkodzone gniazdo MXM2. chyba rozbiorę i spróbuję z lupą. Vistę instalowałem kilka dni temu z obrazu ISO, nawet byłem zadowolony bo nie było tych wszystkich "pomocnych" Acera. Ale okazuje się że sterowników też paru brakuje: Magistrala PCI
    Magistrala PCI 7 urz.0 funkcja 3
    -----------------II--------------- 2
    ----------------//---------------- 4
    A przy karcie graficznej mimo że jest widoczny sterownik Microsoftu To urządzenia nie można włączyć kod 10

Acer 5720g - Brak obrazu na matrycy
    Co to za urządzenia, po pierwszej instalacji z ISO wszystko było w porządku. Zrobiłem jeszcze instalację z innego ISO ale problem tych PCI pozostał.