Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TouchPad Synaptics TM41PDG249

_Matik_ 17 Wrz 2005 01:38 1238 1
  • #1 17 Wrz 2005 01:38
    _Matik_
    Poziom 19  

Witam ;]
    Udalo mi sie uruchomic laptopa o ktorego pytalem w jednym z moich poprzednich postow. Pojawil sie kolejny problem. Otoz nie dziala mi TouchPad. Po otwarciu stwierdzilem ze linie DATA i CLK na tasmie (protokol PS2) sa zwarte (okolo 1 ohma rezystancji miedzy nimi). Po odlaczeniu tasmy od kompa to samo. Dalej doszedlem do nozek scalaka T1004 ktory jest sercem tego touchpada i na nich tez zwarcie (na nozkach DATA i CLK). Po odlaczeniu tasm od plytki to samo wiec nie ma raczej mowy o zwarciu w tasmie lub na plytce (sprawdzalem lupa ;) W zwiazku z tym jestem na 99% pewien ze walniety jest scalak.
    I tu pytanie czy mam racje? Czy mozliwe jest zeby w jakis warunkach te linie byly zwarte kiedy wszystko jest rozlaczone?
    Czy jest jakas szansa na dostanie tego scalaka lub calej plytki gdzies w Polsce? A moze ktos z Was dysponuje czesciami zamiennymi? Touchpad jest z notebooka Gericom Masterpiece 2540 (inne oznaczenie G730)

0 1
  • #2 03 Paź 2005 19:59
    Tomasz22
    Poziom 11  

zawiera układ programowalny ASIC - zaprojektowany wyłącznie do konkretnego typu płytki dotykowej - pozostaje tylko poszukać serwisu notbooków (nowy może być drogi ale może znajdą jakiegoś starego uskodzonego notbooka) albo szukać na giełdach np. na Wolumenie części z uszkodzonych notbooków.

0