Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SPV58E00EU/01 Kod E24 a odpływ drożny...

12 Sie 2019 19:49 165 7
  • Poziom 8  
    Witam! Przeszukałem fora wzdłuż i wszerz i niestety nie mogę rozwiązać problemu.
    Zmywarka Uruchamia program, załącza się pompa odwadniająca, potem przez chwilę słychać pompę myjącą (zmywarkę mam rozmontowaną - wyjęty sterownik - jak dotykam pomp, to czuję, która aktualnie pracuje). Następnie kilka minut przerwy i znów dość długa praca pompy odwadniającej, przerwa i na koniec tuż przed wystąpieniem błędu chwilowe załączenie się pompy myjącej i dioda gaśnie. Po otwarciu zmywarki wyświetla się błąd E 24 i świeci się symbol kranu.
    Czyściłem odpływ, nawet dałem ciśnienie z kranu na odpływ, żeby mi przepłukało przewód i nic. Pompa odwadniająca lekko się obraca, nic jej nie blokuje, nalaną ręcznie wodę odprowadza, ale nie pobiera wody. Po rozmontowaniu zaworu aquastop i podstawieniu butelki pod króciec nic się nie dzieje. Zastanawiam się, na jakim etapie powinna pobrać wodę? Gdzieś na forum wyszukałem, że może to być problem z pompą myjącą, ale ona też na kilkanaście sekund się uruchamia i jej praca wydaje się być normalna. Styropian od zalania spodu raczej nie rozłącza styków, gdyż jest na dole i nie jest uniesiony.
    Proszę o merytoryczne wsparcie.
    Z góry dziękuję za każdą sugestię.
  • Pomocny post

Poziom 38  
    To źle szukałeś na forum. Masz prawdopodobnie do wymiany pompę myjącą.
  • Poziom 8  
    Dlaczego zatem wyczuwam i słyszę pracę pompy myjącej, a zawór aqua stop nie otwiera się i woda nie dopływa?
    Skoro tak źle szukałem, poproszę o wskazówki, gdzie znaleźć podobny wątek, poza tym sam wspomniałem o możliwości awarii pompy myjącej, ale wydaje mi się, że ona działa, tylko zmywarka nie pobiera wody.
  • Poziom 8  
    Ten wątek akurat przejrzałem, ale rozwiązanie wydaje mi się zbyt szybkie i proste.
    Czy pompa nadaje się do regeneracji, czy nie warto sobie zawracać tym głowy i od razu kupić nową (koszt około 350 zł)?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    gregoire_z napisał:
    Dlaczego zatem wyczuwam i słyszę pracę pompy myjącej, a zawór aqua stop nie otwiera się i woda nie dopływa?
    Prawidłowo, przyjmij, że tak jest.
    Piotr2608 napisał:
    ... a choćby tutaj, wątek z przed paru dni. Po drugie kod błędu na to wskazuje.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3602842&highlight=

Amen
    gregoire_z napisał:
    Ten wątek akurat przejrzałem, ale rozwiązanie wydaje mi się zbyt szybkie i proste.
    W takim razie jeśli odkryjesz na nowo Amerykę, to czekamy na informację, póki co masz do wymiany pompę myjącą.
  • Poziom 8  
    Pompę już rozebrałem, rzeczywiście ma spory luz i łożyskowanie chyba padło.
    Dzięki za porady, tylko czy trzeba od razu tak ironicznie?
  • Poziom 8  
    Panowie - szacun!!!
    Kurier przywiózł dziś pompę ciepła, bo okazało się, że tak to się nazywa - zamówiona w serwisie producenta - koszt 375,53 zł z dostawą i zmywarka śmiga.
    Dopiero teraz słyszę różnicę, jak głośno wcześniej pracowała stara pompa, a jak cicho jest teraz.
    Wielkie dzięki za pomoc. Zamykam temat.

Dodano po 1 [minuty]:

Wymiana pompy ciepła na nową (pompy myjącej) i wszystko śmiga jak nowe.