Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Incanto SUP-021Y - podczas jego pracy widać błąd

12 Sie 2019 19:55 132 6
  • Poziom 8  
    Witam,
    Uprzejmie proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z ekspresem Saeco Incanto SUP-021Y.
    Po procesie zmielenia kawy, ekspres zaczął wydawać dziwne dźwięki i zaczęły migać lampki od robienia kawy. Skończyło to się wyskoczeniem błędu (wykrzyknik podświetlony na czerwono).

Okazało się, że bloku nie dało się wyjąć, gdyż był jakby zablokowany podczas robienia kawy. Wyjąłem blok poprzez odkręcenie dyszy gorącej kawy, która trzymała blok do ekspresu.

Problem jest taki, że po zainstalowaniu bloku w ekspresie (strzałki na trzpieniu zgodne) i uruchomieniu trzpień obraca się do końca w lewo, potem do końca wprawo i na nowo wyskakuje błąd. Chcę podkreślić, iż jest to wolne i ciche obracanie bez typowych trzasków bloku.

Poniżej załączam film z pracy bloku po włączaniu ekspresu - zmostkowałem czujniki aby było widać co i jak.
  • Poziom 8  
    Żaden test, prawdziwy problem :)
    Ktoś coś z tego rozumie i pomoże?
  • Poziom 8  
    djacek napisał:
    Czy jak wyciągnąłeś blok to strzałki były zgodne? Nie
    Co było z blokiem? był ustawiony w pozycji pośredniej
    Czy blok umyłeś i nasmarowałeś (oczywiście odpowiednim środkiem) umyłem ale nie smarowałem?
    Próbowałeś go uruchomić bez bloku, a później z blokiem? tak - ten trzpień wychodzący z expresu i napędzający blok czy to sam czy z blokiem kręci sie wolno - jakby kalibruje się max lewo potem max prawo a na sam koniec "kalibracji" wyrzuca błąd
  • Poziom 16  
    Znalazłem coś takiego (Link)

Alarmowa dioda LED:
    • Świeci ciągle (możliwych kilka przyczyn): skończyła się kawa, pusty zbiornik wody, tacka ociekowa pełna.
    • Miga powoli (możliwych kilka przyczyn): brak bloku zaparzającego, trzeba włożyć szufladę na fusy, niezałożona pokrywka pojemnika na kawę, otwarte drzwiczki serwisowe, pokrętło otwierające przepływ gorącej wody/pary w nieprawidłowej pozycji.
    • Miga szybko: trzeba odpowietrzyć instalację wodną- wciskasz przycisk kropelki po prawej stronie i otwierasz pokrętło wody/pary niech woda poleci z rurki aż do momentu zgaśnięcia wykrzyknika.

Tu jest ciekawa informacja:
    Link 1 ,
    Myślę , że opracowane na bazie:
    varga janos napisał:

Link 2

Może warto sprawdzić mikrowłącznik na kole zębatym (Link). Spójrz na instrukcję od "varga janos" strony 152,186-187,216-219