Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet mobilny z routera w telefonie. I

12 Sie 2019 21:14 60 5
  • Poziom 9  
    Witam Posiadam internet mobilny LTE plus,
    Z racji tego że mój router odmówił posłuszeństwa chciałbym przełożyć kartę z routera do telefonu i odpalić hotspot.

Router : Huawei E5372-DCE2
    Telefon : Huawei P8 light

Kolejnym etapem było przełożenie karty do telefonu.
    Telefon widzi kartę, zasięg 4G, następnie przyszedl SMS z ustawieniami do telefonu Huawei p8 light w sieci plus.
    Przeszedłem do WiFi hotspot żeby udostępnić internet.

Na drugim telefonie włączyłem WiFi podłączyłem się z internetem, lecz tego internetu nie ma.
    Wróciłem do P8 wchodzę w przeglądarkę, i nie ma nawet tu internetu.

Gdzie popełniłem błąd, lub jakie ustawienia trzeba zmienić żeby to zaczęło latać?

Internet mobilny z routera w telefonie. IIMG_201908...205714.jpg Download (6.86 MB)

Internet mobilny z routera w telefonie. IIMG_201908...205739.jpg Download (4.72 MB)

Internet mobilny z routera w telefonie. IScreenshot...ttings.jpg Download (97.02 kB)
  • Specjalista Sieci, Internet
    A jaki APN ustawiłeś dla karty Plusa, to karta internetowa? Pomysł z telefonem jako hot spot średni, jak z zasięgiem Plusa u ciebie, z jakiego pasma LTE korzystasz w Plusie jaki DL/UL?
  • Poziom 9  
    Może i pomyśł średni ale szwagier dotychczas tak właśnie leciał na karcie internetowej w p8 zrobił Hot spot.
    Dotychczas właśnie udało mi się odpalić z tableta Hotspot tylko że tutaj internet 3G konsultowalem się że szwagrem i powiedział że na tablecie tak będzie, na telefonie p8 będzie już LTE.

Miałem ustawione ipv4 ale nie działało więc zmieniłem na ipv6 i niestety też nie działa.
  • Specjalista Sieci, Internet
    W czasch gdy MiFi z LTE 4 kat np. E5773 kosztuje 50-60 zł szkoda telefonu do takich zastosowań, to po pierwsze. Po drugie na telefonie nie wymusi się samego LTE nie wspominając o wymuszeniu konkretnego pasma LTE,l no i jak parametry sygnału sa słabe nie podłaczy się do telefonu anteny zewnętrznej. To tyle jesli chodzi o wybór telefonu jako routera. Pytałem o ustawienia APN i rodzaj karty bo w Plusie sa inne dla kart głosowych APN Plus a inne dla taryf internetowych APN internet i trzeba ustawić właściwy dla rodzaju taryfy. Bez właściwego APN nie będzie transmisji danych mimo ze telefon pokazuje zasięg LTE Plusa. Jesli tablet nie posiada modemu LTE to działa tylko na 3G. na telefonie można sprawdzić z jakiego pasma LTE korzystasz w Plusie , z którego BTS-a i jakie masz parametry sygnału z niego, to ważne bo pasma w Plusie działają róznie a w Lublinie Plus właściwie działa na LTE1800aero2 bo na LTE2600 ma 3 BTS-y a zasięgowe LTE900 na 5MHz to lipa jakich mało. Jaki masz DL/UL wieczorami u pseudo lidera LTE/
  • Poziom 9  
    A jak mogę sprawdzić Dl/UŁ w telefonie?
    Bo w routerze nie sprawdzę, aktualnie zepsuty.