Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SWA 6000 - dobór rezystora oraz diody prostowniczej.

PiotrDzz 12 Sie 2019 21:39 54 0
    PiotrDzz
    Poziom 10  
    Witajcie forumowicze, posiadam używane kino domowe Samsung HT-H5500W. Zestaw nie zawiera głośnika centralnego, ale podpiąłem resztę według instrukcji i uruchomiłem sprzęt. Głośniki działają ale wyczytałem w instrukcji, że przy odtwarzaniu z zewnętrznego źródła audio, dźwięk przesyłany jest tylko do przednich głośników+ subwoofer. Podłączyłem więc moduł bezprzewodowego przesyłania dźwięku do głośników tylnych SWA-6000 i sparowałem z odtwarzaczem, jest link. Wyszukałem więc w sieci, bezpośrednio przez odtwarzacz, dźwięk 5.1 i włączyłem odtwarzanie.

Zaraz po wciśnięciu "play" z głośników surround wydobyło się dosłownie sekundowe "pyknięcie" i z SWA-6000 poszedł dym. Czy wina mogła być moja ? Czy może płytka musiała być już wcześniej uszkodzona?

Szukam dwóch elementów SMD jednak nie do końca wiem jakie dokładnie wybrać:
    1. Rezystor, wyczytałem, że jest to 10 Ohm 5% ale nie mogę ogarnąć jaka obudowa, moc, napięcie pracy, napięcie impulsowe.
    2. Dioda prostownicza S1G ? Jaki ewentualnie mógłby być zamiennik? (na zdjęciu nie widać oznaczenia ale jest takie samo jak diody po lewej stronie)

Uprzejmie proszę o jakieś przykładowe linki do ww. elementów żebym wiedział czego szukać. Dziękuję za pomoc.
    Samsung SWA 6000 - dobór rezystora oraz diody prostowniczej. Samsung SWA 6000 - dobór rezystora oraz diody prostowniczej.