Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Anpviz PTZ POE Dome 5MP - przestała działac

12 Sie 2019 21:56 105 7
  • Poziom 9  
    Cześć,
    Około pół roku temu założyłem kamerkę zamówioną z daleka - Anpviz PTZ POE 5MP z 20x zoomem, niestety nagle przestała działać. Próbowałem restartować kamerę, podłączać bezpośrednio pod komputer itd. Tester sieci LAN wydał wyrok, karta sieciowa w ogóle nie odpowiada - brak sygnalizacji na choćby jednym przewodzie eth. Założyłem reklamację, otrzymałem kolejną kamerkę - z uszkodzonym 3 przewodem - również nie mogę się z nią połączyć a "myfriend" z daleka żąda ode mnie abym najpierw wysłał mu obie kamery, wtedy on wyśle mi kolejną... Wietrze tutaj przekręt. Dlatego zamówiłem kolejną podobną kamerę z innej strony, ale... przyszła jak ta druga czyli bez 3 eth i brak komunikacji.

Zastanawiam się już czy robię coś źle czy ma takiego pecha... Zasilam kamery zasilaczem z zestawu i podłączam skrętką pod komputer z wcześniej przygotowanym IP (może 3 żyła nie jest potrzebna i tester LAN też?) i nic nie widze:P Gdy zastosuję sprytny adapter POE-UNI/2C jest jeszcze gorzej..
    Co robić, bo elewacja podziurawiona pod ten PTZ, kable wiszą... Rozbierać jedną z dwóch i sprawdzać co z tym 3 przewodem? Co radzicie?
  • Sklep ECSYSTEM
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    nixon-83 napisał:
    Założyłem reklamację, otrzymałem kolejną kamerkę - z uszkodzonym 3 przewodem - również nie mogę się z nią połączyć a "myfriend" z daleka żąda ode mnie abym najpierw wysłał mu obie kamery, wtedy on wyśle mi kolejną... Wietrze tutaj przekręt.

Wietrzysz przekręt bo zapłaciłeś za jedną kamerę, dostałeś już 2 i chcesz bez odesłania dostać kolejną?

nixon-83 napisał:
    ale... przyszła jak ta druga czyli bez 3 eth i brak komunikacji.

Musisz zacząć szukać problemu u siebie, patchcord, karta sieciowa/switch. Bo raczej mało prawdopodobne aby 2 nowe kamery miały tą samą usterkę.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 9  
    kood napisał:
    nixon-83 napisał:
    Założyłem reklamację, otrzymałem kolejną kamerkę - z uszkodzonym 3 przewodem - również nie mogę się z nią połączyć a "myfriend" z daleka żąda ode mnie abym najpierw wysłał mu obie kamery, wtedy on wyśle mi kolejną... Wietrze tutaj przekręt.

Wietrzysz przekręt bo zapłaciłeś za jedną kamerę, dostałeś już 2 i chcesz bez odesłania dostać kolejną?

nixon-83 napisał:
    ale... przyszła jak ta druga czyli bez 3 eth i brak komunikacji.

Musisz zacząć szukać problemu u siebie, patchcord, karta sieciowa/switch. Bo raczej mało prawdopodobne aby 2 nowe kamery miały tą samą usterkę.

Tak wietrze przekręt ponieważ obie wysłane z taką samą usterką - nie pomyślałeś że "myfriend" może wszystkim wysyłąć kamerę na reklamację z usterką, lub wysyłać reklamowaną moją (gdybym zwrócił)? Tak może działać ich wspaniały rynek niskich cen!

Szukałem problemu u siebie a jakże, przetestowane patchcordy, adaptery, sam tester nawet, na końcu przetestowałem czy czy wogóle kamera ma wszystkie przewody ok... okazało się że niestety nie. Switcha i routera już nie testowałem ponieważ podłączyłem się bezpośrednio do kamery. Druga taka sama usterka, drugi raz testować tester? Ok. Sprawdziłem na innym - Fluke i też te same usterki, dziwne nie?
    Pytanie tylko czy jest sens rozkręcać - czy w środku jest moduł sieciowy który można po prostu wymienić? Jak można wpłynąć na sklep z Ali po odebraniu przesyłki po takim czasie, tak aby wysłali jeszcze jedną (ale sprawną), i czemu nie testują kamery przed wysyłką...

Dla przestrogi skelp z AliE. to HiSecu Store.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    nixon-83 napisał:
    Tak wietrze przekręt ponieważ obie wysłane z taką samą usterką - nie pomyślałeś że "myfriend" może wszystkim wysyłąć kamerę na reklamację z usterką, lub wysyłać reklamowaną moją (gdybym zwrócił)?

Przecież pierwsza działała tylko padła, a trzecia była z innego źródła niż pierwsza i druga.

nixon-83 napisał:
    Pytanie tylko czy jest sens rozkręcać - czy w środku jest moduł sieciowy który można po prostu wymienić? Jak można wpłynąć na sklep z Ali po odebraniu przesyłki po takim czasie, tak aby wysłali jeszcze jedną (ale sprawną), i czemu nie testują kamery przed wysyłką...

Ja nie widzę sensu rozkręcać tylko trzeba odesłać. Jeśli płaciłeś kartą i będzie coś nie tak to robisz chargeback i masz po problemie.
  • Poziom 9  
    kood napisał:
    nixon-83 napisał:
    Tak wietrze przekręt ponieważ obie wysłane z taką samą usterką - nie pomyślałeś że "myfriend" może wszystkim wysyłąć kamerę na reklamację z usterką, lub wysyłać reklamowaną moją (gdybym zwrócił)?

Przecież pierwsza działała tylko padła, a trzecia była z innego źródła niż pierwsza i druga.

nixon-83 napisał:

Ja nie widzę sensu rozkręcać tylko trzeba odesłać. Jeśli płaciłeś kartą i będzie coś nie tak to robisz chargeback i masz po problemie.

Podejrzewam żę obie pochodzą z jednego magazynu, jakiegoś z "selekcjonowanym sprzętem" lub po prostu odpadem.
    Niestety płaciłem przelewem z Przelewy24.:( Moja przesyłka zwrotna powinna też być poprzez jakąś opcję zwrotu przez system Ali, a nie chyba na adres poza systemem AliE?

• Poziom 43  
    nixon-83 napisał:
    Tester sieci LAN wydał wyrok, karta sieciowa w ogóle nie odpowiada - brak sygnalizacji na choćby jednym przewodzie eth.

Służy jak sama nazwa wskazuje do testowania PRZEWODU - skoro nie ma przejścia to wymienić na cały.
    nixon-83 napisał:
    może 3 żyła nie jest potrzebna i tester LAN też?

Jest potrzebna, podobnie jak 1, 2 i6 - masz uszkodzony przewód a płaczesz że kamera nie działa.
  • Poziom 9  
    sosarek napisał:
    nixon-83 napisał:
    Tester sieci LAN wydał wyrok, karta sieciowa w ogóle nie odpowiada - brak sygnalizacji na choćby jednym przewodzie eth.

Służy jak sama nazwa wskazuje do testowania PRZEWODU - skoro nie ma przejścia to wymienić na cały.
    nixon-83 napisał:
    może 3 żyła nie jest potrzebna i tester LAN też?

Jest potrzebna, podobnie jak 1, 2 i6 - masz uszkodzony przewód a płaczesz że kamera nie działa.

Sosarku przewód o którym mowa jest częścią kamery - z kopułki wychodzą dwa przewody - jeden to LAN zakończony gniazdem, a drugi to zasilanie.

Jeśli ktoś wcześniej rozbierał takie kamery to zapewne wie czy można wymienić taki przewód lub może moduł sieciowy w kamerze... Jeśli nie jest to takie proste jak mi się wydaje i czy wogóle jest możliwe (wymiana modułu sieciowego) to może lepiej poczekać na decyzję Chińczyka o dosłaniu kamery?

• Poziom 43  
    Takie sprawdzanie możesz sobie darować - do niczego to nie prowadzi więc równie dobrze przewód może być sprawny.
    Rozebrać, poszukać sprzętowego resetu.