Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falowniki SOFAR - opinie, trwałó¶ć, awarie

---Ryba--- 17 Mar 2020 06:49 20121 129
    krzych101
    Poziom 11  
    Czy może kto¶ napisać jak z ostatnich 4 dni można ¶ci±gn±ć z falownika Sofar dane z produkcji energii , bo miałem awarię sieci i mi brakuje , a z tego co pisz± to sofar zapisuje dane na swej karcie .
    rakmo
    Poziom 10  
    Skoro nie wysyłał to chyba ciężko będzie,kartę chyba trzeba wcze¶niej zamontować w falowniku.Masz jak±¶ włożon±?Czy standartowo jest juz zamontowana?.Warto dołożyć sobie licznik zliczajacy produkcję,koszt 80- 120zl zależy czy 1 czy 3 fazy.

Co to jest za funkcja MPPT SCAN i czy ma być wł±czon± czy wył±czona?
    rakmo
    Poziom 10  
    Falowniki SOFAR - opinie, trwałó¶ć, awarie Falowniki SOFAR - opinie, trwałó¶ć, awarie Falowniki SOFAR - opinie, trwałó¶ć, awarie Falowniki SOFAR - opinie, trwałó¶ć, awarie
    rakmo napisał:
    Dzisiaj zmieniłem wej¶cia zobaczę jak się będzie.

Juz kilka dni minęło od zamiany i dalej zauważam problem, że pv1 po wybudzeniu się falownika nie podnosi napięcia na pv1,dzisiaj to już w ogóle od rana do godziny 11.00 napięcie na pv1 to 169v prad prawie 6A produkcja 0.9kw A słonko ¶wieci od rana bardzo ładnie, zachodnia strona choć jeszcze nie nasłonecznienia ma taka sam± produkcję 0.9kw.Po zresetowaniu falownika napięcie i produkcja na pv1 się podnosi.ostatnie zdjęcie, różnica w produkcji to ponad 300wat na stringu.
    theo33
    Poziom 20  
    Pokaż ale oddzielnie wykresy napięć i pr±dów DC z całego dnia gdy było słonecznie
    rakmo
    Poziom 10  
    ] Dzisiaj było dosyć słonecznie od rana.Zobacz co się dzieje po resecie. Falowniki czasami działa ok.ale często rano muszę zresetować żeby to jako¶ produkowalo.Czasami reset nie jest nawet widoczny na wykresie ,gdy jest zrobiony z samego rana,aby napięcie wzrasta . Falowniki SOFAR - opinie, trwałó¶ć, awarie
    theo33
    Poziom 20  
    z tego wykresu wczorajszego to reset ok. 8 przy nap. ok.207 i pr±dzzie ok.5,8 i ja tu nie widzę jakiego¶ wielkiego skoku mocy, przynajmniej na tym wykresie, jako¶ć tych screenów słaba
    theo33
    Poziom 20  
    podrzucam wykres z podobnej instalacji i też z solarmana i z tego to można sporo dokładniej szczegóły wychwycić

I wydaje mi się że masz za mało modułów w stringu, przy 6 to napięcie pracy wychodzi 190 a to jest ledwo nap. mpp falownika a jak temp. modułów podskoczy to będzie jeszcze mniej
    rakmo
    Poziom 10  
    Wg.producenta max na string to 2400W. Mam po 7 ogniw na stronę.Zastanawia się czemu rano po wybudzeniu falownika z jakims napięciem na stringu np.dzisiaj 169V falownik nie podnosi tego napięcia podczas dnia tylko cały czas go utrzymuje na stałym poziomie,mimo iz od rana jest słonecznie,dopiero po resecie jest jaka¶ reakcja i napięcie wzrasta powoduj±c wzrost produkcji o ponad 300W.Jeżeli rano się uruchomi i ma napięcie 212V i pr±d 5.7A to strata nie jest duża,ale tak jak dzisiaj 169V i gdybym nie zresetował to strata jest juz spora
    W opcjach falownika mam wyłaczona funkcje mppt scan tak ma byc?
    BikeBarian
    Poziom 20  
    rakmo napisał:
    W opcjach falownika mam wyłaczona funkcje mppt scan tak ma byc?

Ja bym wł±czył bo na chłopski rozum to jest funkcja która aktywnie szuka najlepszego punktu MPPT je¶li np. panele będ± czę¶ciowo zacienione...nie wiem czy u Ciebie taki przypadek występuje ale można poeksperymentować z ta funkcja.