Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips MCD 712 - nie działa napęd CD lub działa tylko czasem

12 Sie 2019 22:41 105 9
  • Poziom 12  
    Cześć.

Mam takie objawy jak w tej solucji https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11418985#11418985 jednak oglądając płytki w środku zauważyłem też takie coś. Czy to wylany kondensator? Ślad jest na kondensatorze ale też u podstawy. Innych objawów niż wyżej opisane brak.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    DzieX napisał:
    Cześć,

Mam takie objawy jak w tej solucji https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11418985#11418985 jednak oglądając płytki w środku zauważyłem też takie coś. Czy to wylany kondensator? Ślad jest na kondensatorze ale też u podstawy. Innych objawów niż wyżej opisane brak.

Może to być taki klej montażowy dodatkowe mocowanie wiekszych kondensatorów. Możesz go wylutowac i okaze sie że jest dobry. Przeważnie peka na górze na nacieciach lub powstaje uwypuklenie. Po jakimś czasie pracy uszkodzony może być dość ciepły.
    Na zdjeciu ten po lewej może wzbudzić podejrzenie, ale to może być w tym przypadku złudzenie wywołane krzywizną jaka wprowadza soczewka Twojego aparatu.
  • Poziom 12  
    Nie, to tylko złudzenie. Czy ktoś wie gdzie można dostać diody opisane w solucji?
  • Poziom 43  
    DzieX napisał:
    Czy ktoś wie gdzie można dostać diody opisane w solucji?
    W chyba każdym sklepie z elementami elektronicznymi.
  • Poziom 12  
    Ok, bo szukałem online i kiepsko
  • Poziom 4  
    Spróbuj poszukać tych diod na olx lub allegro może znajdziesz.
  • Poziom 43  
    A, że tak zapytam, Jeśli oryginalnie były tam 1N400* czemu nie wstawić takich samych?

Dodano po 1 [minuty]:

Prawdopodobieństwo że znów wystąpi taka sama usterka jest niewielkie - a jeśli zastosujesz diody z pewnego źródła; wręcz zerowe.
  • Poziom 12  
    Problem jest taki, że ja się nie znam na tym, więc liczę że coś poradzicie. Odczytałem oryginał. Jakimi sugerujesz je zastąpić?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    1N4007 - kup u sprawdzonego dostawcy - np. TME.