Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukiwany zamiennik zasilacza 12V, 2A 3.5mm/1.35mm

PanRatownik 13 Aug 2019 00:13 441 6
  • #1
    PanRatownik
    Level 5  
    Dzień dobry,

    Potrzebuje dobrać zasilacz, tylko do Polskiego gniazdka. Nie wiem za bardzo co oznaczają poszczególne oznaczenia na tym zasilaczu. Wiem, że na wyjściu powinien byc prąd stały 12V minimum 2A, ale najlpeiej jakby były 3A bo zasilacz będzie pracował 24h/dobe. Zamieszczam zdjęcie tabliczki. Końcówka to jest jakieś 3.5mm / 1.35 mm (zmierzyłem suwmiarką - może być nie dokładnie szczególnie średnica wewn.). Nie wiem jak szukać, czy ma to być impulsowy, stabilizacyjny, co oznacza ikona domu i kwadrat w kwadracie. Dodatkowo jest tam symbol V w białym kółku.    Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie tych ikonek i pomoc w wyszukaniu takiego zasilacza (ale jakiegoś markowego, porządnego, a nie chińskiego) tylko z wtyczką pasującą do Polskich gniazdek. Ciężko znaleźć z tą końcówką 3.5mm

    Zasilacz służy do zasilania hełmu VR Pimax 5K+

    Poszukiwany zamiennik zasilacza 12V, 2A 3.5mm/1.35mm
    Poszukiwany zamiennik zasilacza 12V, 2A 3.5mm/1.35mm
  • #2
    Mobali
    Level 39  
    A nie wystarczy zastosowanie przejściówki (adapter zasilania) z angielskiej wtyczki na polską? Koszt tego rozwiązania to kilka złotych, a wygląda tak:

    To chyba znacznie prostsze i bezpieczniejsze od wymiany całego zasilacza.
  • #3
    User removed account
    Level 1  
  • #4
    PanRatownik
    Level 5  
    marianek70 wrote:
    Zasilaczy 12v 2A czy też 12V 3A na rynku jest bardzo dużo jednak o takich parametrach i z wtykiem 3,5 x 1,35mm to już jest gorzej.
    Twój zasilacz jak jest sprawny lepiej kup jak kolega wyżej proponuje przejściówkę, bo zasilacz masz na napięcie wejściowe od 100V do 240V.Jak masz uszkodzony kup jakiś markowy na 12V 3A nawet z nie pasującym wymiarowo wtykiem i zamontuj wtyk od swojego zasilacza uważając przy tym na prawidłową polaryzację.


    Dzięki wielkie Panowie!
    Mój zasilacz jest sprawny, ale grzeje się niemiłosiernie. Skąd mam wiedzieć jaki kupić. Nie znam się zupełnie na tych oznaczeniach na nim. To jest impulsowy, stabilizowany a może jeszcze jakiś inny?
  • #5
    User removed account
    Level 1  
  • #6
    Mobali
    Level 39  
    Jest upał, więc zasilacz jest gorący. To normalne, szczególnie przy tej mocy. Wątpię jednak, czy temperatura przekracza założone dla tej konstrukcji warunki pracy. Gdyby tak było, czułbyś smród palonego plastiku, a obudowa zwyczajnie rozpłynęła by się.

    Kup za kilka złotych przejściówkę i zobacz jak wszystko działa. Możesz nieco usprawnić chłodzenie zasilacza kładąc go w miejscu dobrze wentylowanym lub na sporej metalowej płaszczyźnie - bardzo pomoże, wbrew pozorom. Unikaj natomiast odkładania pracującego zasilacza na tapicerowane meble, dywany, wykładziny, itp.