Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w Orange + Huawei E5577C, zewnętrzna antena?

13 Sie 2019 01:17 66 3
  • Poziom 2  
    Hej,

posiadam internet LTE w Orange, do internetu dostałem router Huawei E5577C. Niestety dosyć często mam problemy z korzystaniem z tego internetu.

Czytałem sporo tematów, zlokalizowałem nadajnik około 2km ode mnie. (Mińsk Mazowiecki, ul. Łąkowa 28 (maszt Plusa))
    Po przeniesieniu routera na okno skierowane na nadajnik prędkość się poprawiła. Wyciągam około 16-22 Mb/s, jednak często pojawiają się problemy.

Moja lokalizacja to: 52.1596229N, 21.559986E

Niestety nie wiem w jaki sposób dobrać antenę oraz czy jest to opłacalne.
    W przyszłości planuję przejść z internetem do Play. Czy w taki przypadku nie lepiej będzie zainwestować w jakiś inny (stacjonarny) router?

Co do sieci wifi w domu, w najbardziej obleganym czasie z internetu korzystają:
    4 telefony komórkowe, TV ze smart oraz dwa komputery. Dodatkowo sygnał z piętra wzmacniam repeaterem na parterze.

z góry dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Sprawdź czy ten E5577 współpracuje z https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h , zaloguj sie w programie na 192.168.8.1 tak jak w przeglądarce i pokaż screena z niego. Pokazuje CID BTS-a, oraz parametry sygnału. pozwala wymusić na routerze konkretne pasmo LTE.
    BTS NetWorks Łakowa ma 4 pasma LTe dla Orange czyli LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800, nalezy sprawdzić wszystkie wystawiając MiFi na zewnątrz.
    Oczywiście na tej zabawce nie wykorzystasz w pełni możliwości sieci Orange, brak agregacji pasm LTE. Pomysł aby korzystać z mobilnego routerka w domu 24/7 bardzo słaby a do tego repeater to już tragiczny.
  • Poziom 2  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Dziś to sprawdzę. Co możecie polecić jako router stacjonarny do takiej konfiguracji ?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jesli masz zmieniać na Play to przy okazji sprawdź tez na karcie tego operatora jak działa internet od niego. BTS jest na Szpitalnej i tez z 4 pasmami LTE i agregacją. W Play bierze się abonament z B715 agregujacy 3 CC CA LTE2600+2100+1800 także warto przemyśleć czy kupować już teraz taki router do Orange bo tez działa z BTS-a Łąkowa agregacja tych 3 pasm LTE. Koszt na wolnym rynku około 500 zł a w Play bez abonamentu kosztuje 599 zł. Od biedy może być też jakiś stacjonarny z agregacją 2 pasm LTE np MF286 czy B525( nie agreguje LTE2600+1800 i LTE2600+2100).