Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange - Opcja nieznana konsultantowi na czacie.

13 Sie 2019 09:01 90 2
  • Poziom 31  
    Od niedawna mam dostęp do serwisu "Mój Orange". Loguję się głównie z komputera stacjonarnego. Zapoznając się z tą witryną, znalazłem opcję "Z jakiego urządzenia korzystasz?". Jest w segmencie "Wokół Twojej oferty" w grupie z opcjami "Włącz|Wyłącz blokadę kradzieżową". Chciałem to załączyć, ale nie można wpisać modelu telefonu - można tylko wybrać ze "sztywnego" zestawu - mojego telefonu tam nie ma.

Konsultantka na czacie nie znalazła takiej opcji wśród dostępnych dla mnie, więc nie potrafiła mi odpowiedzieć na pytanie: Do czego może być przydatna opcja "Z jakiego urządzenia korzystasz?". Ja sobie tak wymyśliłem, że może załączenie tego jakoś zoptymalizuje działanie telefonu z Androidem, np. jako modemu lub coś podobnego.

Taryfa: Orange Free na kartę.

Proszę o pomoc doradczą w tej sprawie.

Krzysztof Podstawa
  • Poziom 43  
    To jest blokada urządzenia (IMEI), po jej włączeniu urządzenie będzie wyrzucanie z Orange (a biorąc pod uwagę że sieci zgłaszają te informacje to będzie odrzucane przez każdego polskiego operatora). Wg informacji na stronie Orange blokadę oraz jej zdjęcie zgłasza się telefonicznie lub w salonie. Być może Twoje urządzenie pojawi się tam po zablokowanie. Opis włącz wyłącz może być mylący, to tylko korporacja :-)
  • Poziom 31  
    Mnie nie chodziło o blokadę kradzieżową, bo taka możliwość jest opisywana w różnych miejscach i to jakoś tam rozumiem. W grupie z linkami do tej blokady, przed nimi jest odnośnik "Z jakiego urządzenia korzystasz?" Można najpierw wybrać producenta z listy, a następnie jeden z modeli smartfonów. To też jest lista wyboru i nie można wpisać dowolnego telefonu. Nie ma opisu o co chodzi i jak widać załoga Orange też nie wie. Potraktowałem to poważnie, bo sąsiedztwo z opcjami bezpieczeństwa zobowiązuje. Ale chyba odpuszczę sobie drążenie tej sprawy, bo to może być jakiś marketing manipulacyjny.

Krzysztof Podstawa