Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technics RP-DH 1200E-S - Przerobienie na Bluetooth z innych słuchawek

13 Sie 2019 09:26 111 13
  • Poziom 6  
    Witam Panowie Posiadam stare Technicsy,które świetnie leżą mi na głowie, ładnie grają itp. używam ich z mixerem Pioneer DJM-800 i tak mnie naszło że do telefonu też były by super ale w wersji Bluetooth i pomyślałem żeby kupić inne słuchawki douszne na Bluetooth i odciąć głośniki i przewody połączyć końcówką JACK która wchodzi do słuchawek Technicsa. Jak myślicie zadziała mój pomysł?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli tylko wzmacniacz w sluchawkach dawcach będzie miał wystarczająco dużo mocy i impedancje będą dobrze dobrane, to może się udać.
  • Poziom 6  
    To może byś podpowiedział jakie słuchawki dawce najlepiej kupić? Kwota nie jest aż tak istotna, wiadomo że wolałbym bym dać jak naj mniej ale przedział cenowy to tak 100- max 250
    Pozdrawiam
    Słuchawki ze wzmacniaczem o mocy ok. 1500mW dla impedancji obciążenia 32 omy.
  • Poziom 6  
    To wszystko rozumiem co napisałeś, lecz chodzi mi bardziej o jakieś konkretne modele jakie byś polecił np. tak że 3 symbole różnych producentów o różnej rozpiętości cenowej.
    Pozdrawiam Marcin
    Czyli mam za Ciebie odwalić prawie całą pracę, a jak coś nie wyjdzie, to zwalisz swoje pretensje na mnie?! Ani mi się śni podawać konkretne modele. Parametry masz. Do dzieła!
  • Poziom 6  
    P.s nie chcę na nikogo zwalić winy bo nie mam 15-tu lat tylko 40-ści, a co do odwalenia brudnej roboty to nazywaj to jak chcesz (ostateczna decyzja i tak należy do mnie) poprostu chodziło mi o podanie 3 przykładowych modeli z racji tego że na tym forum ludzie napewno mają większą wiedzę niż ja i tak np. Wzmacniacz Demon ma lepsze parametry znamionowe niż Behringer i zapewne tak samo jest w słuchawkach lecz niestety tutaj jestem ciemny i nie wiem które firmy są dobre i podają wiarygodne parametry a które to wynalazki z Chin i mają parametry wyssane z palca bądź z kosmosu.
    Pozdrawiam Marcin

Dodano po 21 [minuty]:

Z moich wstępnych poszukiwań znalazłem 2 modele tej samej firmy ale nieco przekraczają budżet. Tą firmę akurat znam tylko pasmo przenoszenia jest wyższe możesz na nie zerknąć?
    1: Sennheiser HD 4.40 BT Wireless
    2: Sennheiser CX 6.00BT
    Pozdrawiam
    Skoro tak się sprawy mają i nie czarną tylko „prawie całą”…
    Raczej na pewno nie słuchawki typu „korki”, bo wzmacniacze w nich są za słabe.
    Czyli słuchawki nauszne, a zakup takich po to, aby je zdewastować, może być jak widać kosztowny. Ale decyzja jest Twoja.
    A może…
    - stereofoniczny wzmacniacz z modułem BT o mocy wyjściowej 3W, moduł o symbolu BTE-349.
    - do tego jakiś power bank do zasilania.
    Moc wzmacniacza zostanie ograniczona impedancją słuchawek, a jeśli będzie nadal za duża, to można wstawić dzielniki rezystorowe na wyjścia i z nich zasilić słuchawki.
  • Poziom 6  
    Dziękuję Ci bardzo mam 3 pary Technics-ów więc mogę robić testy. Dokładnie o taką informację mi chodziło może mi się uda jakoś wkomponować ładnie tę płytkę.
    P.s mógłbyś mi jeszcze podesłać link do tych dzienników bo wstępnie przeglądałem ale nie wiem które były by dobre wrazie czego.
    Pozdrawiam
    mario.79. napisał:
    ... P.s mógłbyś mi jeszcze podesłać link do tych dzienników bo wstępnie przeglądałem ale nie wiem które były by dobre wrazie czego.
    Pozdrawiam

Dzielników https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzielnik_napi%C4%99cia
  • Poziom 6  
    A gotowego dzielnika takiego miniaturowego nie kupię? Bo podejrzewam że nie wykonam go tak jak profesjonaliści. Najlepiej było by w jakimś elektronicznym typu Gotronik ale nie mam pojęcia jaki kupić.Podałeś mi co prawda wzór, lecz wybacz ale to nie na moją głowę bo zbyt wiele z tego nie wiem.
    Pozdrawiam
    Dzielniki na wyjściu wzmacniacza mogą okazać się niepotrzebne.
    Jeśli wierzyć specyfikacji wzmacniacza, oddaje on 3W na kanał przy 4, 6 i 8 omach.
    Twoje słuchawki mogą przenieść maksymalnie 1,5W (1500mW), czyli połowę tego, co „produkuje” wzmacniacz.
    Ale… wzmacniacz będzie obciążony 4 x większą impedancją Twoich słuchawek czyli 32 omy.
    Moc wytwarzana przez wzmacniacz spadnie, ale jak bardzo, to tego nie da się dokładnie określić. Standardowe wzmacniacze szacuje się np. na 80W przy 4 omach i ok. 60W przy 8 omach.
    Wzmacniacz na tej płytce pracuje w klasie D, a o nich to ja za dużo nie wiem. Myślę, że 2 x 1W powinien „wyciągnąć” dla obciążenia 32 omy.
    Wszystko jednakże pokaże eksperyment.
    Dlatego dzielniki zostaw sobie na sam koniec.
  • Poziom 6  
    Jeśli z Wikipedii o dzielnikach zrozumiałem dobrze to jest jest to zwykły potencjometr, a taki mam od starych słuchawek tonsila ale wolałbym taki na przyciski i zastanawiam się czy mogę wstawić od słuchawek dousznych bo też mam takie nie działające ale potencjometr jest ok.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    W takim przypadku jak Twój, dzielnik musi być wykonany na rezystorach stałych, dobrze aby byly to rezystory bezindukcyjne i mocy odpowiedniej do wytwarzanej przez wzmacniacz. Ja bym go zrobił na rezystorach o mocy 2W.
    Słychawki nie ulegną uszkodzeniu od samego ich podłączenia do wzmacniacza, który nie przetwarza dźwięku.
    Podłączysz swoje słuchawki, będziesz powoli zwiększał głośność i jeśli na maks nie będzie zniekształceń, dzielniki są zbędne.
    Jeśli zniekształcenia się pojawią przy jakimś poziomie sygnału przed maks, dzielniki znajdą swoje zastosowanie.