Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik - Dwubiegunowy, dwupozycyjny, naścienny

13 Sie 2019 09:30 72 5
  • Poziom 13  
    Witam, szukam przełącznika który będzie zmieniał polaryzację prądu stałego (prawy, lewy). Mam starego veluksa z silnikiem na prąd stały. Wychodzi z niego kabel dwużyłowy a kierunek działania zależy od polaryzacji przylozonej do tego przewodu. Mam puszkę w ścianie ale nie mogę nigdzie znaleźć przełącznika ;) Od biedy mógłbym użyć kołyskowego do elektroniki ale one wszystkie malutkie. Bardzo nie wygodne w tym układzie. Szukam czegoś większego. Ma ktoś jakiś pomysł?
    Z góry dzięki ;)
  • Poziom 13  
    no niby tak, ale te duże strasznie bzydkie, ate co wyglądają znośnie malutkie. A na ścianie, fajnie było by mieć coś co nie straszy i co można obsłużyć w rękawicach do piekarnika...
    ale tak, segmentowy byłby ok, tylko ładnych nie znalazłem jeszcze...
    w sumie to znalazłem już to:
    https://www.newark.com/idec/lb6t-33t6/toggle-switch-dpdt-5a-250vac-panel/dp/47AC9429
    (strona z uk przypadkiem)
    I to by chyba działało, ale może ktoś zna coś bardziej ... domowego :)
  • Poziom 27  
    subratri napisał:
    I to by chyba działało, ale może ktoś zna coś bardziej ... domowego
    Sądzę, że po prostu wpadnij do najbliższej hurtowni elektrycznej i opowiedz człowiekowi o co chodzi. Potem weź do ręki i przymierz po kolei wszystko co tam mają. Tak chyba najłatwiej coś dobrać. Z reguły każda większa hurtownia dysponuje całkiem sporym asortymentem tego typu osprzętu. A nawet jak nie ma czegoś na stanie, to zobaczysz propozycję w katalogach. Ważne, żeby znaleźć właściwy kierunek ;-)
  • Poziom 13  
    no to już mam za sobą ;) "na prąd stały? takich przecież nie ma" albo "nie widziałem nigdy, trzeba się w weluksie spytać" :) nic, zostaję przy tej dźwigience. Trochę industrialu w domu nie zaszkodzi :) teraz modnie mieszać dizajny :)