Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba 98r. 1.4 - Przeskok przy skręcie w lewo

13 Sie 2019 09:31 75 4
  • Poziom 8  
    Witam, próbujemy namierzyć awarię w mojej Cordobie, ale nie wiemy już co to może być.
    Gdy tylko zaczynam skręcać koła w lewą stronę, to coś jakby przeskakiwało. Gdy robię to powoli to jest taki, delikatny przeskok, delikatny przeskok, bardzo głośny przeskok i potem do oporu można kręcić i nic nie słychać. Nieważne w jakiej pozycji są koła i kierownica, zawsze przy ruchu kierownicy w lewo tak przeskakuje. Wymieniliśmy łożysko amortyzatora, jednak nic to nie dało. Dodatkowo jeszcze powiem, że dzieje się to tylko pod obciążeniem, gdy samochód z przednimi kołami był w górze, wszystko było jak należy. I nieważne czy to jest postój czy auto jedzie, tak samo stuka. Na kierownicy nie czuć żadnych drgań, po prostu słychać taki dość głośny przeskok. Póki co jedyne co zarobiłem to ustawienie zbieżności przez to łożysko...
  • Poziom 39  
    Pęknięta sprężyna zawieszenia przedniego lub łożysko mcpersona. Ale które trzeba popatrzeć.
  • Poziom 8  
    Łożysko wsadziliśmy nowe, bo to śmieszny koszt tylko więcej roboty przy tym a sprężyna nie zauważyliśmy, żeby była pęknięta, tym bardziej, że trzeba było użyć ściągaczki.
  • Poziom 39  
    Podjedź na skp daj na flaszkę i diagnosta powie co jest uszkodzone.
  • Poziom 8  
    W zasadzie śmieszna sprawa, bo auto jest niedawno po przeglądzie :v ale oprócz słabszych hamulców nic specjalnego nie wyszło, a po znajomości kazałem auto przetrzepać jak nigdy nikomu, jedynie zauważyli, że z czasem będzie trzeba wymienić pękającą powoli gumę tulei wahacza czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie.

Dodano po 1 [minuty]:

I nie wiem czy napisałem wyżej, ale bez różnicy, czy to gwałtowny ruch kierownicą czy bardzo delikatny, i tak strzeli, tylko przy powolnym ruchu słychać takie 3-4 przeskoki w krótkim odstępie czasu a przy szybkim jest tylko trzask i tyle.