Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zablokowana gałka w drzwiach

13 Sie 2019 11:18 72 2
  • Poziom 2  
    Zablokowana gałka w drzwiach Zablokowana gałka w drzwiach Zablokowana gałka w drzwiach
    Dzień dobry, dzisiaj przestała mi działać gałka w drzwiach wejściowych - jest zablokowana i nie da się jej przekręcić. Klucz z zewnątrz otwiera drzwi bez żadnego problemu - po jego włożeniu działa również gałka.
    Domyślam się, że wkładka do wymiany, ale jak mam to zrobić skoro nie mogę przekręcić gałki do odpowiedniej pozycji?
    Bardzo proszę o pomoc - sprawa pilna, ponieważ nie mogę zamknąć drzwi od wewnątrz (górny zamek działa dopiero po zamknięciu dolnego).
    Nie wiem niestety jaki jest producent zamka. Wkładka to Pfaffenhain, ale model też nieznany. Jedynie na tej długiej listwie w drzwiach widnieje jakiś napis : GU.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Bez podania modelu i fotki drzwi/zamka raczej porady nie dostaniesz nawet od fachowca w tej dziedzinie. Różne rozwiązania są u różnych producentów a nawet różne u tych samych.
    Jeżeli gałka działa przy włożonym kluczu z zewnątrz to możesz ją ustawić w odpowiednie położenie.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany - starą wkładkę udało się wyjąć po odcięciu fragmentu uchwytu klucza (tak aby cały się zmieścił we wnęce na wkładkę). Nowa wkładka rozwiązała problem do końca.