Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi redmi 4x odmowa gwarancji

13 Sie 2019 12:11 165 14
  • Poziom 1  
    Witam oddałem ostatnio telefon na gwarancje ( Xiaomi Redmi 4x) z powodu nie działających przycisków na dole oraz portu słuchawkowego. Niestety dostałem odmowę ze względu na stwierdzenie pozostałości cieczy na złączu systemowym. Mam również zdjęcie z serwisu. Czy na tym zdjęciu widać rzekome zalane złącze? Czy ktoś mógłby mi zaznaczyć w którym miejscu?. Podkreślę , że telefon nigdy się nie utopił.
  • Poziom 23  
    Ta czerwona kropka na gnieździe oznacza kontakt z cieczą. Do tego ten jasny nalot nad gniazdem sugeruje, że była to woda.
  • Poziom 18  
    He he podobna odnowę i ja dostałem
    Ciecz na samym środku płyty głównej ale brak drogi dostania się cieczy
    Zasugerowałi że może para wodna się skroplila.....
    Brak słów

Oprócz płyty głównej mam wszystkim inne sprawne podzespoły
  • Poziom 23  
    andrzejz78 napisał:
    He he podobna odnowę i ja dostałem
    Ciecz na samym środku płyty głównej ale brak drogi dostania się cieczy
    Zasugerowałi że może para wodna się skroplila.....
    Brak słów

Dostałeś jakieś zdjęcia?
  • Poziom 18  
    Fotkę płyty głównej z małą korozją
    Niestety nie ma pewności czy to była moja płytka .....

W tym przypadku naprawa na koszt sprzedawcy więc mógł wszystko zrobić

Dobra było minęło 850zł poszło się ...... Kupiłem używke i nam teraz spokój 😉
  • Poziom 20  
    Miałem kiedyś nowy Xiaomi redmi 4A po kontakcie z serwisem gwarancyjnym, który istnieje tylko po to bo ,,musi'' wszystko naprawiałem sam.W skrócie kupując telefon tej marki trzeba się liczyć z tym, że siedzibą serwisu autoryzowanego Xiaomi będzie nasze mieszkanie.

Oni nic nie naprawiają tylko orzekają.
  • Poziom 18  
    Tu masz rację

Ja teraz powróciłem do starej niezawodne j Xperi Z2 i żaden serwis mnie już nie wydyma 😀
  • Poziom 31  
    Latem wystarczy, że się spocimy a telefon trzymamy w kieszeni koszuli i telefon wciągnie trochę potu przez co wskaźnik kontaktu z wodą będzie czerwony. Dla serwisu oznacza to, że nie mogą naprawić w ramach gwarancji tylko odpłatnie.
  • Moderator - GSM
    Wystarczy też, że weźmie się telefon do łazienki lub jakieś inne wilgotne miejsce i ślady już zostają.
  • Poziom 23  
    nomudrek napisał:
    telefon wciągnie trochę potu przez co wskaźnik kontaktu z wodą będzie czerwony
    szczerze... nie jest tak łatwo przebarwić go, trzeba trochę więcej niż kropla potu.
    marianek70 napisał:
    W skrócie kupując telefon tej marki trzeba się liczyć z tym, że siedzibą serwisu autoryzowanego Xiaomi będzie nasze mieszkanie.
    I to jest niestety powód tak niskich cen ich wyrobów. Płacąc "grosze" za wyrób musisz się liczyć z tym, że w razie problemów nie będzie nikogo, kto Ci pomoże, bo taki support nie został wliczony w cenę.
    nutergsm napisał:
    Wystarczy też, że weźmie się telefon do łazienki lub jakieś inne wilgotne miejsce i ślady już zostają.
    Tu się zgodzę. Wszystki telefony są "wodoszczelne". Jak już "wciągną" kroplę to jej na pewno nie wypuszcą ;)
  • Poziom 18  
    Ja swój noszę w podwójnym pokrowcu Co prawda nie jest to hermetyczna ochrona ale ja bardziej nacisk kładę ze względu na swoją pracę na ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi

Po "zbadaniu" sprzedawca powiedział że skoro brak zacieków i innych opcji zalania to pewnie para wodna dostała się tą małą dziurką co wkłada się igłę aby tackę SIM wypchnąć :)
    Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem żeby tak samo z siebie centralnie na środku płyt była korozja

Jak by nie użytkować telefonu z wyłaczeniem zalania to wilgoć przecież jest odparowywana/wypychana przez dość gorące powietrze jakie jest w środku telefonu

W moim przypadku to sprzedawca musiał by ponieść koszty naprawy (a płyta był na MTK) więc podejrzewam że podstawił fotkę
    Nie mogę tego udowodnić ale żałuje że najpierw sam nie zajrzałem Może by zostały ślady i od razu odrzucili by naprawę a może i miałbym dowód.....

Trochę tych smartfonów miałem już i żadem nie padł z powodu wilgoci potu itp
  • Poziom 20  
    Trzeba zacząć żądać dokumentów z homologacji na wskażnik kontaktu z wodą tzw. magicznych białych kółeczek od producentów telefonów, bądź też od samych producentów wspomnianych kółeczek.
  • Poziom 31  
    gathor10 napisał:
    szczerze... nie jest tak łatwo przebarwić go, trzeba trochę więcej niż kropla potu.

A ja wiem, że mój telefon właśnie od potu ma zabarwiony wskaźnik, bo ani deszcz go nie opadał ani nie wylała się na niego woda czy inny napój ze szklanki. Telefon to Xperia M2 LTE ma wskaźnik pod zaślepką gniazd SIM i SD.