Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Szukam schematu prostego radia fm

13 Sie 2019 14:00 435 13
  • Poziom 4  
    Witam.
    Szukam schematu bardzo prostego radia FM bez układu lm386. Radio musi być bardzo czułe najlepiej z regulacją czułości. Radio może zawierać maksymalnie 4 tranzystory najlepiej bf199, 2n3904, bc337 itp. Radio ma ściągać stacje do ok. 60km. Mieszkam 4 km od najbliższego radia, radia ŻNIN. Z góry dziękuję za propozycję schematów.
  • Poziom 31  
    Słabo szukasz, chyba tak żeby nie znaleźć. Wysil się trochę.
  • Poziom 4  
    Najgorsze jest to jeśli coś znajdę to albo to jest zbudowane z 40 tranzystorów albo po zbudowaniu nie dział. Większość to odbiorniki superreakcyjne.
  • Poziom 4  
    Te forum to moja ostatnia nadzieja na zbudowanie odbiornika. Nie będę budował 5 raz tego co Nie działa. Na tym forum proszę o schemat doświadczonych radiotechników A nie tych którzy mówią "poszukaj To znajdziesz".
  • Poziom 39  
    Proste i bardzo czułe i 4-ry tranzystory, nic dziwnego ze nie możesz znaleźć
  • Poziom 4  
    Czyli nikt nie pomoże?
  • Poziom 39  
    Czy zdajesz sobie co chcesz zrobić, nie można zrobić odbiornika, które ma czułość, selektywność i mieć 4-ry przypadkowe tranzystory.

Zacznij od tego:
    Link
  • Poziom 4  
    Zbudowałem ten układ 2 razy i nic.

Dodano po 4 [minuty]:

A może odbiornik superreakcyjny?
    Czy taki odbiornik by się sprawdził ?
  • Poziom 4  
    Nie mam lm386. Ale spróbuje ostatni raz.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    radio44 napisał:
    Nie mam lm386. Ale spróbuje ostatni raz.

Kto powiedział, że koniecznie misi być LM można przecież wstawić tam inny wzmacniacz np.: TDA, Na tranzystorach itd. Poza tym są sklepy.
  • Poziom 4  
    Najbliższy sklep elektroniczny od mojego miejsca zamieszkania to 80 km