Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Still R70-18T - nie jeździ,potrzebny schemat instalacji lub opis złącz falownika

13 Sie 2019 15:08 192 3
  • Poziom 16  
    Witam.
    Mam problem z wózkiem widłowym Still R70-18T (Silnik VW 1.8 jak w audi 80, na gaz, potem prądnica i silnik trakcyjny. konsola z wyświetlaczem LCD alfanumerycznym 2 rzędowym a pod spodem 2 rzędy przycisków)
    Wózek ktoś już grzebał, kupe zółtych złączek luzem wisi, nic nie działało, udało mi się uruchomić na tyle, że można odpalić silnik, reaguje na pedał gazu (choć w niedużym zakresie), na panelu pokazuje ilość gazu i tryb od 1 do 5 można przełączać, dźwigniami można wybrać kierunek jazdy przód/tył, zapalają się strzałki, ale nie jedzie, falownik nie podaje wzbudzenia.

Ręcznie podłączając wzbudzenie pod jeden akumulator wózek jedzie, a więc zespół prądnica-silnik jest w porządku

Jakie muszą być spełnione warunki aby ten wózek jechał? mikroswitch hamulca ręcznego sprawny, od fotela nie znalazłem żadnego czujnika.

Dodam jeszcze, że spalone są prawdopodobnie 2 moduły odpowiadające za światła, wycieraczki itp głupoty - po podpięciu ich do magistrali tymi okrągłymi wtyczkami (jeden, drugi, lub 2 w szeregu) panel sterujący gaśnie, robią więc zwarcie - czy z odpiętymi wózek powinien jeździć nadal normalnie?

Rozbierałem ten falownik i żadnych uszkodzeń nie widać, elementy mocy sprawne, brak zwarć, nic nie popalone itp, względem masy na wyjściach wzbudzenia jest ok 14V, na obu, czyli między sobą jest zero, i nie jedzie.

Będę wdzięczny za wszelkie schematy/porady odpowiednie dla tej wersji wózka, przejrzałem wszystkie tematy pokrewne, ale wszystkie dotyczą tylko starszej wersji bez wyświetlacza LCD oraz z innym falownikiem, więc są dla mnie bezużyteczne
  • Poziom 15  
    Podaj pełny nr seryjny może coś znajdę do niego.
  • Poziom 16  
    już dawno naprawiony, była ustawiona predkość jazdy na 0 ;)
  • Poziom 9  
    tomason2 napisał:
    Podaj pełny nr seryjny może coś znajdę do niego.

Tez szukam jakiegos schematu do tego wozka. Jak robi sie zimno, wozek przestaje jezdzic. Moze posiadasz jakis schemat sterowania?