Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepszy antywirus i aktualizacja sterowników

13 Sie 2019 22:45 81 5
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam pytanie. Jaki jest najlepszy program antywirusowy i program do aktualizacji sterowników (najlepiej darmowe i po polsku) do Windowsa 10. Proszę o dobre informacje na ten temat.
  • Spec od komputerów
    Nie ma najlepszego, jak chcesz to zainstaluj np. Kasperskiego.

Programow do automatycznego pobierania sterownikow nie uzywaj.
  • Poziom 7  
    A jest najlepszy program antywirusowy taki żeby był sprawny, działał i żeby nie zawieszał całego systemu?

Dodano po 9 [minuty]:

Bo wiem że większość antywirusów nie informują o tym że wirus z internetu może wejść do sytemu . A ja bym chciał taki program antywirusowy że od razu komunikuje że wirus wszedł do systemu i go usunie .
  • Moderator - Komputery Serwis
    Każdy program antywirusowy z założenia informuje o zagrożeniu, niezależnie od tego czy je pobierzesz z pendrive, czy z internetu.

Temat pod tytułem "który antywirus jest najlepszy" jest bardzo złym tematem na Forum. Duża część osób będzie twierdzić:

Antywirus X jest najlepszy, sam taki mam i jest dobrze.

Inni pójdą jeszcze dalej:

Antywirus X jest najlepszy, sam taki mam i jest dobrze, a reszta to szajs.

Generalnie rozsądnych argumentów ciężko się będzie doczekać, bo nikt w warunkach domowych nie próbuje zainfekować maszyny setką czy tysiącem wirusów (lub choćby przeskanować zbiór tylu infekcji) i nie robi z tego raportu (ile wykryto, ile nie). Tak samo nikt nie porównuje dokładnie obciążenia systemu pomiędzy poszczególnymi AV, wydłużenia czasu ładowania, itd. Jak Kolegę takie bardziej racjonalne argumenty interesują, proponuję poszukać w internecie testów programów antywirusowych, najlepiej kilku. W testach, których zdecydowanie wygrywa jeden produkt, nad którym autor pieje z zachwytu, potem długo nic i cała reszta warto brać poprawkę (na bardzo mały druczek - lub jego brak - artykuł sponsorowany).

Jeszcze raz - racjonalnych argumentów na Forum się nie doczekasz - ani tym, ani większości innych - no chyba że ktoś faktycznie zawodowo testuje antywirusy, niech się wtedy ujawni i zaprezentuje jakieś rzetelne dane. Bo polecenia typu: "mam i jest fajny" lub "mam i działa dobrze" ciężko zaliczyć do rzetelnych argumentów.

W Windows 10 jest wbudowany antywirus Microsoftu, ostatnio zbiera on całkiem niezłe opinie, być może nie warto szukać innego, skoro i tak już go masz (i w zasadzie nie do końca możesz z niego zrezygnować).

Co do programu do sterowników to też nie potrzebujesz żadnego. Windows już pewnie sam pobrał większość potrzebnych sterowników, brakujące zainstaluj sam (pobierz od producenta sprzętu z jego strony, nie żadnym oprogramowaniem o wątpliwej reputacji). Windows sam z założenia dba o aktualizowanie sterowników, więc nie musisz tego na siłę ulepszać kolejnymi programami.

• Poziom 40  
    piotrek3141 napisał:
    Dla mnie najlepszym darmowym antywirusem jest Avast, a w sprawie aktualizowania sterowników to iobi driver booster.

Nie polecaj takich syfów.

Windows Defender spokojnie wystarczy, a sterowniki pobierasz ze strony producenta lub menadżer urządzeń, choć część nie pobierze najnowszych wersji. Dbaj o aktualność Windows Update.
    Możesz zainstalować Malwarebytes i robić skan co miesiąc.
    Używaj komputera z głową, nie pobieraj plików z dziwnych stron, nie otwieraj załączników i linków w mailach nieznanego pochodzenia.