Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Import kontaktów z CSV do google kontakty

13 Sie 2019 23:39 135 12
 • Poziom 9  
  Nie mogę sobie w ogóle poradzić. Mam w OppenOffice Calc prostą tabelę :kolumnaA : telefon, kolumnaB: nazwa. Zapisuję jako csv i nic z tego. Import w google konczy się niepowodzeniem, komunikat o nieprawidłowym formacie. Próbowałam wyeksportować z google przykładowy kontakt do csv i potem otworzyć go w Calc, by zobaczyc jak to wyglada ,ale ta struktura jest z mnostwem przecinkow ,gwiazdek ..i co ciekawe, gdy znow ten sam plik zapiszę jako csv to tez nie zasysa go z powrtoem do google. Proszę mi poradzić , czy jest jakas online przykładowa tabelka zebym w nią mogla wkleić kolumny i przekonwertować. Nie mam już żadnych pomysłów:( Ponad tysiac kontaktów:(
 • Poziom 43  
 • Poziom 9  
  Dzieki, skorzystalam z narzędzia z 2 linku. W wersji demo można do 10 kontaktow utworzyc..ale tworzą się kazdy jako osobna wizytówka- z jednego csv dziesięć vcf. Więc nie mogę załadować nawet choćby tych 10 kontaktow na raz..Wybieram do importu plik vcard i faktycznie ładuje się do google, ale tylko ten jeden kontakt:( Czy zawsze tak tworzą się vcard-y? Do jednego kontaktu jeden plik?Czy to tez ta wersja demo. Wolałabym wiaomo móc załadować ten plik csv, google importuje ten format ale u mnie komunikat ,ze jest "nieodpowiedni"
 • Poziom 43  
  pluscztery napisał:
  Do jednego kontaktu jeden plik?

  Tak. Plik .vcf to jest wizytówka.
 • Poziom 9  
  No to nie jest rozwiązanie , bo musialabym robi tysiąc razy import po tej jednej wizytówce :(
 • Poziom 43  
  No to trudno, ale inaczej tego nie zrobisz.
 • Poziom 9  
  Ale w jaki sposób robi się te pliki csv? Przeciez google wyraznie radzi,ze trzeba utworzyć plik csv i go zaimportować. Chodzi mi o jakiś prosty przykład po kolei , jak wklejać w kolumny te dwie wartosci : telefon- nazwa, i potem je zapisać poprawnie . Moze trzeba to robić jakimiś innymi narzędziami?
 • Poziom 43  
  pluscztery napisał:
  ta struktura jest z mnostwem przecinkow ,gwiazdek

  I to jest prawidłowa struktura pliku kontaktów w formacie .csv.
  Musisz utworzyć plik dokładnie w takiej postaci a nie dowolną tabelkę Excela.
  Konwerter online (ale płatny) może to zrobić za ciebie.
  pluscztery napisał:
  kolumnaA: telefon, kolumnaB: nazwa

  Pokazujesz która komórka jest nazwą, która numerem i gotowe.
  Cytat:
  Follow these steps to convert Excel (xls/xslx/csv) to vCard vcf
  Upload Excel/csv file to convert.
  Select first row,column and last row,column as per data in you sheet.
  Select which column contains what data. Example, which column contains name? which contains numbers? and so on. And input your email address. Done.
  You will receive demo vcf file in your email address, containing your few contacts. If you are satisfied, you can make very small payment to receive full vcf file with all contacts.
 • Poziom 9  
  Ale nie ma nigdzie tego dokładnie wyjaśńionego- ile ma być tych kropek, ile gwiazdek? Support nic takiego nie pisze- tylko by kontakty z excela zapisać jako csv. Kto zapisuje nastepujący kontakt: Ada Wro 666000000 w postaci w excelu: Ada,Wro,Wro,,Ada,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,* myContacts,Mobile,+48 515 238 861 ??? i do tego numer rozdzielony na trzy kolumny po 3 cyfry. Serio? Dokladnie w takiej formie zapisuje się kontakty w excelu? Nie sądzę.

  Wiem, ze przy wizytówce podaje sie ktora kolumna jest czym, ale jak pisalam wizytówka nie jest roziwazniem jesli mam ponad 1000 kontaktow bo to pojedyncze importowanie po jednej wizytowce

  Może ktoś mi po prostu pokaże gdzie jest krok po kroku pokazane jak tworzy się plik z kontaktami w excelu/ ods (wartosc nazwa i telefon) a nastepnie jak go w dalszych krokach zmienia na poprawny csv
 • Poziom 43  
  Czy ja piszę niewyraźnie??
  Podajesz konwerterowi online plik z danymi w formacie .xls, taki jaki utworzyłaś! Nie robisz z niego pliku .csv, bo i tak nie będzie miał prawidłowej struktury!
  A następnie:
  Robert B napisał:
  Pokazujesz która komórka jest nazwą, która numerem i gotowe.
 • Poziom 9  
  Ale ja zadaję inne pytanie, kto tworzy i w jaki sposob pliki csv. Ja chcę plik csv. I proszę o instrukcję krok po kroku tworzenia takiego pliku. Przeciez robienie wizytówek to tyle samo prawie czssu co pojedyncze wklejanie kontaktów bezposrednio do google
 • Poziom 43  
  pluscztery napisał:
  Ja chcę

  Chcieć to sobie można...
  Masz tu przykład kontaktu w pliku .csv. Siadaj i wklepuj w odpowiednie pola. Ale zrób to najlepiej Excelem a nie Open Office.
  Import kontaktów z CSV do google kontakty
 • Poziom 32  
  pluscztery napisał:
  No to nie jest rozwiązanie , bo musialabym robi tysiąc razy import po tej jednej wizytówce :(


  Wizytowki mozna polaczyc w jednen plik, np za pomoca "copy *.vcf costam.vcf".

  Co do csv - to tylko format, gdzie kazde pole oddzielone jest przecinkiem lub srednikiem. Dodaj sobie kilka kontaktow na koncie google, wyeksportuj jako csv, sprawdz jak dokladnie zapisuje i zrob ze swoim tak samo uwzgledniaja czy "separator" to przecinek badz srednik.