Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik kotła CO Delta 200

Decybelq 14 Sie 2019 08:33 153 0
 • #1
  Decybelq
  Poziom 2  
  Posiadam Sterownik kotła węglowego Delta 200 (Nr kat. 201203) firmy DK System, oraz panel sterujący - Control panel (Nr kat. 109011).

  Sterownik Delta 200 jest zamontowany w piwnicy przy klasycznym kotle węglowym, służy on do załączania - wyłączania pompki obiegowej wody w grzejnikach po przekroczeniu określonej temperatury. Pokazuje on też temperaturę wody w kotle węglowym.
  Z sterownikiem Delta 200 jest połączony panel sterujący, który jest umieszczony na korytarzu. Komunikacja odbywa się przez przewód 3 żyłowy (+,-,syg).

  Chce przerobić istniejącą konfigurację, aby panelik był mobilny.
  Plan jest taki; aby zamiast panelu sterującego na korytarzu zamontować nadajnik-odbiornik lub sam nadajnik. Zbudowany na atmega 8 i gotowym module 433.92MHz a obecny panel kontrolny doposażyć w baterię lub zasilacz sieciowy oraz moduł 433MHz.
  Ewentualnie zbudować nowy panel odbierający ? nadający lub tylko odbierający temperaturę.

  Rozrysowałem schemat na podstawie pcb.
  Sterownik delta 200 jest na atmega 8, odczytuje on temperaturę z czujnika i wyświetla ją na podwójnym wyświetlaczu 7 segmentowym oraz steruję przekaźnikiem. Komunikuje się on z panelem kontrolnym przewodem 3 żyłowym (+,-,syg).
  Panel kontrolny też jest zbudowany na atmega 8, który wyświetla temperaturę taką samą jak sterownik delta 200 oraz informuje o załączeniu przekaźnika sterującego pompę.

  Nie posiadam oscyloskopu aby stwierdzić jaki protokół komunikacyjny jest na tym jednym przewodzie komunikacyjnym miedzy sterownikiem a panelikiem. Jaki bit odpowiada za temperaturę, jaki za załączanie itp. Nie wiem czy to jest UART czy coś innego np 1-wire.

  Ewentualnie pozostaje napisanie od nowa programu na atmega 8 w sterowniku delta 200 oraz panelu kontrolnym i stworzyć swój protokół komunikacyjny.
 • HelukabelHelukabel