Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana płyty głównej w laptopie - teoria

14 Sie 2019 08:38 57 4
  • Poziom 7  
    Chciałbym tylko porozmawiać na temat możliwości i niemożliwości.
    Bardzo często zastanawiam się nad tym, czy montaż jakiejkolwiek innej (nowszej) płyty głównej w laptopie jest aż tak wielkim problemem.

Wyobraźmy sobie przykładowy laptop, np. HP 8470p z matrycą 14" 1366x768 LVDS.

Wyobraźmy sobie także, płytę główną od nowszego HP z serii np. 840-g1.
    Laptop 840-g1 także miał matrycę LVDS o identycznej rozdzielczości.

Ile jest szans na to, aby poprawnie "odpalić" płytę HP 840-G1 na bebechach HP 8470p? Pomińmy na chwilę montaż fizyczny, chodzi jedynie o współpracę matrycy, klawiatury i touchpada.
  • Poziom 21  
    Chodzi ci o podpięcie np. na stole? Powinno zadziałać, bo fizycznie płyta jest inna.
  • Poziom 7  
    Właśnie, chodzi mi tylko o to, czy zadziała. Płyta od 840-G1 to tylko przykład a szukałbym płyty fizycznie podobnej do macieżystej. Z kosmetyką wewnątrz laptopa nie będzie problemu, pracowałem wiele lat przy obróbce plastikowych form i alu więc z montażem podobnej płyty poradziłbym sobie od ręki. Pozostaje kwestia klawiatury albowiem z touchpadem gdyby były problemy to szybka zostaje a elektronikę wstawię inną.
    Zainteresowałem się montażem czegoś 4,5gen. z minimum HD4400-4600 na pokładzie. Jest na rynku masa płyt głównych które fizycznie są bardzo podobne.
  • Poziom 27  
    W teorii da sie wszystko, w praktyce mało prawdopodobne aby pasowały gniazda czy kratki wentylacyjne,
  • Poziom 7  
    reaven22 napisał:
    W teorii da sie wszystko, w praktyce mało prawdopodobne aby pasowały gniazda czy kratki wentylacyjne,
    To jest małe piwo, pracowałem kilka lat przy obróbce PVC/ALU, mam dostęp do sprzętu, wyrzęźbię boki obudowy, spód i podobne w jeden dzień. Montaż fizyczny to pikuś, alebowiem użyję oryginalnych bebechów obudowy w której była płyta główna. Robię to tak że z obudowy w której była płyta, wycinam na ciepło właśnie kratki, wnęki portów itp. i je montuję na ciepło w innej obudowie. Szlif + podkład + lakier do plastiku i po robocie. O obudowę nie martwię się, bardzij rozchodzi mi się o podłączenie urządzeń (matryca, klawiatura).

Pytanie: czy klawiatury w laptopach mają jakieś ISO gdy mowa o złączu czy każdy producent rzeźbi po swojemu? Rozkręciłem tych laptopów w życiu masę i przyznaję, nigdy nie zwróciłem uwagi na taśmy klawiatury, no nigdy :-)