Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS-504B zmiana końcówki mocy

14 Sie 2019 09:55 150 8
  • Poziom 20  
    Witam
    Trafił do mnie ws504b w stanie ogólnej agoni. Zwarte oba STK, braki ścieżek, wypalona płyta ,elementy w powietrzu na tzw. pająka. Klient chce go na siłę reanimować. Jeszcze nie podjąłem decyzji co do jego wskrzeszenia. Ale na ali
    znalazłem dotowca (mono) na 2sc5200 i 2sa1943 , tu jego dane, tłumaczenie z chińskiego na polski jest straszne.
    Parametry produktu:
    Rura zasilająca:2SC5200 + 2SA1943(Demontaż)
    Napięcie robocze: ± 10 V do ± 45 V(Zalecane napięcie (+ 35 V)-0-(-35 V))
    Znamionowa moc wyjściowa: 100 W (4Ohm± 35 V)
    Maksymalna moc wyjściowa: 150 W (4Ohm± 45 V) jest bardzo gorąco, nie jest zalecane.
    Rozmiar: 80*50*38 MM
    Diora WS-504B zmiana końcówki mocyPrzechwyty..nie.PNG Download (557.37 kB)
    Czy to jest coś warte, czy dać sobie spokój.
    pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Ten kit mnie nie przekonuje.
    Nie da się zrobić nic prostszego żeby jeszcze grało a to nie wróży polotu i finezji, z drugiej strony ze swojego prostactwa pasuje do Diory :D
    W dodatku te tranzystory mocy które mogą być podróbami.
    Może jednak TDA7294? przynajmniej ma zabezpieczenia.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Uwzględniając, co maksymalna moc na obciążeniu 4Om 150W, to przy obciążeniu 8Om, moc złoży 75-80W, jak i przy użyciu oryginalnej koncowki VS -504B.

Dodano po 14 [minuty]:

Prostownik zasilania koncowki VS504B na biegu jalowym zabezpiecza napięcie +- 57V . które przy obciążeniu zmniejsza się do +- 45V, a maksymalne napięcie zasilania TDA7294 = +- 50V bez sygnału i +- 40V z sygnałem, tak że ten wariant odpada. Można spróbować wykorzystać US TDA7293, u którego Uzas.=+- 60/50V.
  • Poziom 20  
    W tym przypadku nie chodzi o moc(kolumny ma 6Ω/40w), tylko co wpiąć pod te ±56v. Z danych katalogowych tych końcówek wynika, że będą pracowały na max napięciu.
    Przy obciążeniu napięcie spadnie do 45-47V , ale nawet przy takim napięciu zasilania i głośnikach 6Om/40W lepiej wyrzucić z głowy ideę wykorzystania tego wzmacniacza , ponieważ oczekiwana moc wzmacniacza będzie przekraczać 100W .
  • Poziom 20  
    Tak,tylko oryginalne STK też dawały po 80-100w.
    Wizualnie wygląda, jakby został przed chwilą wyciągnięty z kartonu, ale wewnątrz po prostu rozpacz.
    Daję sobie z nim spokój.
    Problem tkwi nie w mocy wzmacniacza , a w mocy głośników. Ich moc powinna być co najmniej równa mocy wzmacniacza w przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo puścić je z dymem.
  • Serwisant
    O ile pamiętam były tam STK 4044.Brałem z Aswo w dobrej cenie i działały spoko.
  • Poziom 20  
    Kolego, pod stk brakuje ścieżek,elementy na pająka podpięte bezpośrednio do nóżek 4044v, ogólna zgroza, tak jak pisałem wyzej. Nie będę się w to bawił, niech sobie kupi sprawną używkę i tyle.