Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iMac (20-calowy, pocz. 2008) - Nie włącza się

14 Sie 2019 10:55 90 3
  • Poziom 3  
    Cześć wszystkim

Mam takiego pacjenta iMac 20' początek 2008r /2.66GHZ/2GB/320GB/SD/AP.BT Model A1224. Serial No. : W88410MTZE3
    Problem przedstawia się następująco, po odłączeniu komputera od zasilania ( zwyczajne wyłączenie listwy ) i po ponownym włączeniu jej. Komputer nie reaguje na przycisk włączenia Maca. Przez kilka dobrych tygodni wystarczyło poczekać około 30 min i można było go włączyć, ale nadszedł dzień że chyba już nie odpali. Próbowałem resetów według instrukcji Apple ale niestety nic nie dały. Pytanie czy ktoś miał podobny problem, albo wie co może być przyczyną, jaki układ czy pod zespół który mogę wymienić. Mam podobnego Maca i mogę z niego wyciągnąć działające rzeczy.
  • Spec od monitorów
    Obejrzyj na pocz. filmik , zebyś kol. poznał z "jakim problemem " masz do czynienia zabierając się za naprawę tego iMac 20" Core 2 Duo (A1224)
    Link

Z enigmatycznego opisu >> wychodzi na zasilacz!
    - być może ten dla iMac a1224 ... Power Supply ADP-17AF B
    iMac (20-calowy, pocz. 2008) - Nie włącza się iMac (20-calowy, pocz. 2008) - Nie włącza się
    IC31 - DAP017 SOP16 podobno NCP1605
    IC32- DAP015D podobno =L6599D
    *porównaj datasheet

SM nie ma , lub ? jest płatny (gdzieś w necie)

Szukaj info po nazwach ukł. scalonych > np. podforum zasilacze
    lub po rozwiażaniach firmy Delta

p.s
    potrzebny nr. płyty np. Manufacturer Part #:820-1919-A
    Masz w zał. SM pod iMac 20" z poł.2007 , podejrzewam ,ze b. podobny
  • Poziom 3  
    @lisek
    Opisałem to tak jak to wygląda z mojej perspektywy. Także z góry przepraszam za enigmatyczny opis.
    Dziękuje za film właśnie siadam do zapoznania się.

Jeżeli chodzi o nr płyty to rozumiem ze znajdę go na samej płycie ? czy jest inna możliwość sprawdzenia go bez włączania komputera.

- Jak go rozbiorę to dam znać jak to wygląda i jaki model zasilacza być może podmienię.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    inna możliwość sprawdzenia go bez włączania komputera.

Niestety Nie.
    taki urok iMac.