Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karaoke SilverCrest SKS 15 a1 podłączenie do interfejsu

14 Sie 2019 12:13 267 6
  • Poziom 3  
    Witam
    Posiadam wspomniany zestaw karaoke kupiony przed laty w Lidlu. Mikrofon wpięty do zasilacza z zestawu. z którego przejścioówką 2x RCA->minijack dźwięk trafia do karty dźwiękowej.

Chciałbym jednak podłączyć mikrofony z zestawu do interfejsu audio (np behringer uphoria 204HD). I tu pojawia się problem.
    Według instrukcji mikrofony są dynamiczne, czyli nie potrzebują zasilania phantom, za to jest wymagany (przed?)wzmacniacz mikrofonowy.

Próbowałem podłączyć mikrofon bez pośrednio do komputera z pominięciem wzmacniacza z zestawu - nawet przy maksymalnym podbiciu przez software głosu nie słychać wogóle podczas gdy szumy rozszadzają głośniki, co było do przewidzenia.

Czy taki interfejs jest w stanie obsłużyć mikrofon dynamiczny? Czy konieczne byłoby dokupienie oprócz tego przedwzmacniaczy mikrofonowych? Nie wygląda jednak żeby niskobudżetowe interfejsy posiadały line input do którego można poprowadzić dźwięk z przedwzmacniacza...

Dziękuję za wszelkie porady.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Mikrofon (y?) podłączysz do każdego interfejsu USB, który posiada przedwzmacniacz mikrofonowy a ten jest zrealizowany na złączach (gniazdach) XLRm, jak np. Behringer U-Phoria UMC204HD, tyle, że mikrofon (y) musisz do interfejsu podłączyć kablem symetrycznym XLRm - XLRf.
    Nie jest konieczny w tym wypadku, dodatkowy preamp mikrofonowy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź. Nie mogę jednak znaleźć informacji jaki jest zakres wzmocnienia na wspomnianym interfejsie. Podejrzewam że będzie zbliżony do konkurencji, w przedziale 50-58dB. Czy da się jakoś ocenić czy taki poziom wystarczy? Z tego co udało mi się wyszukać, jest to raczej standardowa wartość w tym przedziale cenowym, interfejsy z lepszym wzmocnieniem kosztują wielokrotnie drożej.

Zakładając że takie wzmocnienie będzie wystarczające: czy istnieje możliwość by w przyszłości, jeśli zajdzie potrzeba uzyskania większego (np przy wymianie mikrofonów na lepszej jakości), uzyskać je poprzez dodanie do zestawu miksera efektów (np. DBX 286s)? Czy tego rodzaju wzmocnienie już wzmocnionego sygnału może pogorszyć jakość dźwięku?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zakres wzmocnienia na pewno będzie wystarczający, dla każdego typu mikrofonu.
    Poczytaj, manual w j. polskim też znajdziesz: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=pdf+Behringer+uphoria+204HD

Owszem, można użyć zewnętrznego procesora, ale wygodniejsze jest użycie efektów programowych, po nagraniu materiału.
    Poszukaj i poczytaj - sporo o tym na forum i w sieci, np.: https://www.elektroda.pl/rtvforum/find.php?q=interfejs+nagrywanie
    https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=interfejs+audio+nagrywanie
    Szczególnie cenne będą teksty np. kol. adambyw, nagrywamy.com i kilku innych userów. Ja (choć coś tam kumam w temacie; studio) siebie nie mogę zaliczyć do tytanów nagrywania. :wink:

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Z efektami programowymi jestem już nieco obeznany, korzystam z wtyczek REA które wykorzystuję do odszumienia i eliminowania zbędnych hałasów w tle.

W takim razie pozostaje mi tylko zamówić interfejs. Dziękuję za wyjaśnienia.
  • Poziom 43  
    PaintedMan napisał:
    pozostaje mi tylko zamówić interfejs

... i jak najszybciej mikrofon - najlepiej pojemnościowy, bo z tych SilverCrest, nie spodziewał bym się przyzwoitej jakości nagrań.
    Chyba że się mylę? :oops:
    Nagrywałeś już coś nimi?

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Mikrofony, co pewnie nie jest zaskoczeniem, nie prezentują sobą wysokiego poziomu. Udało mi się je doprowadzić do akceptowalnego poziomu dzięki wtyczkom Rea ale nadal bez rewelacji. Nie wiem, co prawda, na ile te szumy są spowodowane przez głośniki a na ile zakłóceniami spowodowanymi pracą innych podzespołów, bo spotkałem się z opiniami że moja karta dźwiękowa (xonar dx) często ma z tym kłopoty.

Póki co używam ich przede wszystkim do rozmów (Discord), do jakichkolwiek poważniejszych zastosowań potrzebny byłby porządniejszy sprzęt.

Na razie, planuję podłączyć je do interfejsu i zobaczyć jak to się będzie prezentować, w międzyczasie szukając mikrofonu. A skoro o interfejsie mowa, myślę że zamówię Behringera 202HD jako że wygląda na niemal identyczny jak 204HD poza brakiem portu MIDI który dla mnie nie będzie zbyt użyteczny a różnica w cenie jest znacząca.