Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JURA F8 - nie robi kawy wyświetla dosyp ziarna

14 Sie 2019 13:19 111 11
  • Poziom 9  
    Witam,

problem polega na tym, ekspres z dnia na dzień przestał robić kawę. Gdy wybiorę daną kawę ekspres startuje zaparzacz staję w odpowiedniej pozycji dochodzi do momentu gdy urządzenie powinno uruchomić młynek i wyskakuje komunikat uzupełnij ziarno. Ziarna jest nasypane do pełna. Po rozebraniu ekspresu okazało się że ten model nie posiada czujników ziarna. Moje pytanie brzmi co przy tym modelu odczytuje ilość ziarna? ( dodam jeszcze że młynek nie dostaje zasilania) .

Będę wdzięczny za cenne wskazówki
  • Poziom 9  
    Młynek nie mieli bo nie dostaje zasilania
  • Poziom 31  
    Sprawdz bezpiecznik termiczny.

Dodano po 10 [minuty]:

Znajduje sie na obudowie mlynka
  • Poziom 9  
    Sugerujesz że Jura może tak sygnalizować uszkodzenie młynka? Sprawdzę i dam znać.
  • Poziom 31  
    Ludzie poczytajcie najpierw co kolega napisal mlynek niedostaje napiecia!!!!!!!!!!!
  • Poziom 9  
    Ten model ma termik na młynku jutro będę w firmie to Sprawdzę czy nie jest uszkodzony. Tylko zastanawiało mnie co w tym modelu informuje o braku ziarna. Możliwe że jest tak że termik sie przepalił i płyta nie widzi oporu młynka i odrazu wywala błąd.
  • Poziom 31  
    Entcoder znajdujacy sie na silniku od zaparzacza on widzi jaki jest stan polozenia zaparzacza.
  • Poziom 9  
    termik przepalony, po ominięciu termika okazało się, że nie uległ uszkodzeniu z powodu przepalonego silnika (od młynka) silnik oraz komutator w idealnym stanie, lecz nie pracuje jak powinien. Myślę, że wymiana młynka załatwi temat.

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam