Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można odtwarzać filmów w TV Samsung

14 Sie 2019 13:55 84 6
  • Poziom 3  
    Witam, mam pytanie. TV Samsung 52 cale nowiutki, dwa gniazda Pendrive. Gdy włożę do gniada pendrive np z filmem czy koncertem TV widzi ów pendrive i wyświetla ikony filmów ( czyli początki filmów ) czy koncertu. I to wszystko. Nie można nic odtworzyć ponieważ pisze że "tego formatu nie obsługuje". Ale on nie obsługuje żadnego formatu. Pierwszy raz widzę aby TV nie odtwarzał filmów w formacie np AVI. Zaznaczam że nie chodzi o mój TV. Ja w domu mam TV Sony Bravia i u mnie odtwarza te filmy których nie odtwarza Samsung i obojętnie czy to AVI czy MPEG-4 czy w innym formacie. Sprawdzałem na moim, odtwarza wszystko czego nie może odtworzyć Samsung ten odtwarza tylko przez kabel HDMI i laptopa. Powiedzcie co może być tego przyczyną ? Czy problem tkwi w ustawieniach , chociaż wątpię bo TV widzi pendrive, wyświetla jakby obraz powitalny w postaci czołówki a nie odtworzy.

• Poziom 43  
    Nebilet napisał:
    TV Samsung 52 cale nowiutki

Model???
  • Poziom 3  
    Przykro modelu nie znam bo to TV który stoi w Hospicjum. Proszono mnie o przyniesienie jakiś filmów bądź koncertu, zaniosłem. Ikony widzi czyli widzi i pendrive. Ale nic nie odtwarza.

• Poziom 43  
    Skąd więc pewność że obsługuje wspomniane formaty?
    Może nie obsługuje filmów w wysokiej rozdzielczości itd.
  • Poziom 3  
    Rozdzielczość 640 x 272 trudno nazwać wysoką rozdzielczością. Ot po prostu tak pytałem dlaczego TV widzi początki filmów oraz pendrive nie może ich odtworzyć. No może nie odtwarza. Myślałem że nowiutki TV odtworzy wszystko widząc urządzenie i to co się na nim znajduje.
  • Poziom 37  
    Nic nie można poradzić bez poczytania instrukcji obsługi DANEGO typu i modelu TV. Poza tym tryb "Hotelowy" może mieć jakieś blokady. Do szpitali i hospicjów sprzedawcy pchają byle jaki sprzęt - niestety i w dodatku blokują wszystko co możliwe. Może z menu serwisowego można te ew. blokady usunąć?
    Tak na szybko można spróbować nagrać kila filmików w różnych formatach (MVW, MP4... itp.) i sprawdzić czy któreś odtwarza. Jeśli tak to przekonwertować te pożądane na dany format.
    P.S.
    Sprawdź przy okazji czy czyta zdjęcia w JPG?
  • Poziom 3  
    To że napisałem do Hospicjum nie oznacza że ktoś zakupił dany sprzęt . To właściwie nie jest typowe Hospicjum, tak tylko napisałem. To jest Stowarzyszenie Hospicjum światło w Toruniu to nie jest typowe Hospicjum. Ale ja nie o tym. Ten TV zakupiliśmy jako nazwijmy to Dyrekcja sami w sklepie. To normalny Tv jaki sprzedają do mieszkań. O tych JPG zobaczę czy odtwarza, bo do tej pory odtwarzane były z laptopa. Nagram film w kilku formatach i zobaczę czy w ogóle odtwarza któryś. Zobaczę również jaki to model i instrukcję do niego. Może trzeba coś przestawić. Tylko napisałem że wykrywa pendrive, pokazuje obrazy nazwijmy to startowe filmów ( bo u mnie jak dany film nie odtwarza bo format nie ten to jest szary kwadracik) a tu pokazuje jakby początki filmów. A nie odtwarza.