Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki modem LTE żeby pozbyć się podwójnego NAT?

chaos 13 Sep 2019 21:41 2196 37
 • #31
  chaos

  Level 12  
  Ok, rozumiem. Pytanie moje jest czy można w którymś z wymienionych routerów wystawić porty za NAT. To nie jest tryb mostka tylko same wystawienie portów. Musze wystawic porty do vpn za nat i je przekierowac na mój router unifi USG. Domyślam się że te routery mają taką możliwość, przynajmniej mój obecny taka ma ale wolę się upewnić.
 • #32
  chaos

  Level 12  
  matek451 wrote:
  Jeśli chodzi o routery LTE to tryb Bridge posiada ZTE MF286 na oryginalnym FW.

  Kupiłem ten router i niestety nie ma on trybu bridge :(. Kupiłem oczywiście nie brandowany, oryginalny ZTE
 • #33
  matek451
  Network and Internet specialist
  Niestety ale faktycznie ten model nie posiada tego trybu, przepraszam jesli wprowadzilem cię w bład, wg informacji od ZTE Polska cytuję "MF286 nie ma mostka (bridge). Dopiero pracujemy nad tym dla tej rodziny produktów, ale nie chcę jeszcze nic obiecywać."
 • #34
  chaos

  Level 12  
  No trudno, trochę się zasugerowałem twoim postem że ten router ma bridge mode. Muszę kupić inny, który faktycznie obsłuży ten tryb. Zaproponowała tam jeszcze 3 inne modele. 2 Huawei i jeden ZTE. Jestem w stanie bez problemu rozebrać router, zewrzeć piny i przeprogramować Huawei. Który z tych routerów najbardziej byś polecił?
 • #36
  pitron
  Level 23  
  B525 nie ma prawdziwego trybu mostu nawet na alternatywnym firmware. Np. nie przerzucisz ruch transparentnie do innego urządzenia. W moim przypadku zadziałał SXT LTE Mikrotika. Lepszy modem lte nie był kluczowy bo parametry okazały się wystarczające.
 • #37
  chaos

  Level 12  
  hmm... to w końcu ma ten most czy nie ma?
  Muszę utworzyć połączenia VPN. Mój router to UNIFI Pro i na nim mam skonfigurowane VPN. Teraz korzystam z rotera LTE w normalnym trybie, ale przez to że jest podwójny NAT muszę w windowsach zmieniać w host wpisy i ogólnie połączenie vpn na niektórych komputerach działa niestabilnie, co jakiś czas muszę tworzyć nowe profile połączeń w unifi.
 • #38
  pitron
  Level 23  
  Możesz jeszcze dopytać na forum "bez kabli" ale tam też ktoś pisał że to nie jest prawdziwy transparent bridge. Ja to robiłem na alternatywnym firmware kilka miesięcy temu bez sukcesu. Niby wyglądało jak bridge ale po analizie ruchu bardziej jak przekierowanie portów. Vpn się nie spinał. Po zmianie na MT zadziałał od razu. Ten alternatywny firmware jest od Rosjan dlatego uważam że nie ma dla tego routera sensownego firmware od Huawei.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Huawei robi teraz sprzęt sieciowy klasy enterprise i serwery. Ale jeżeli D Trump ma rację to do firmy lepiej tego nie kupować. ;)