Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung Max 920 - Tacka się nie chowa, pasek nowy

14 Sie 2019 19:39 159 12
  • Poziom 5  
    Tacka się wysuwa ale po naciśnięciu przycisku nie chowa się. Silnik próbuje ruszyć ale jakby coś blokowało. Na samym brzegu skąd wyjeżdża tacka znalazłem taką sprężynkę. Czy ona do czegoś jest potrzebna? Na schemacie jej nie widzę. Samsung Max 920 - Tacka się nie chowa, pasek nowy Samsung Max 920 - Tacka się nie chowa, pasek nowy
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 43  
    ZielonyElektryk napisał:
    Silnik próbuje ruszyć ale jakby coś blokowało
    Więc najwidoczniej coś ją blokuje. Czasem zdarzało się, ze zbyt "siłowo" zamykana szufladka przeskakiwała na zębach mechanizmu ją wciągającego co powodowało złe ułożenie zdawczej zębatki która informuje zamknięciem mikro-przełącznika o zamknięciu/otwarciu szuflady. Elektronika nie dostaje informacji o stanie szuflady, więc silnik kręci (próbuje kręcić). Inna możliwość to ślizganie się paska zdawczego na kole pasowym silniczka.
    ZielonyElektryk napisał:
    Czy ona do czegoś jest potrzebna?
    Do czegoś na pewno. Raczej nie do mechaniki szuflady (chociaż mogę się mylić - nie widzę tego co Ty widzisz - schematu złożeniowego). Równie dobrze może to być np. sprężyna zamykająca klapkę kasety (o ile jest magnetofon w danym sprzęcie), lub ... zabłąkana skądś indziej.
    Mnie pasuje wyglądem do sprężyny mechanizmu kieszeni kasety...
  • Poziom 5  
    Racja. Sprężynka jest na schemacie kaseciaka, dla otwarcia kieszeni.
    Jak ustawić te koła zębate względem siebie? Jak zdjąć koła zębate by dostać się do styczników pod tym dużym? Samsung Max 920 - Tacka się nie chowa, pasek nowy
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sposób demontażu oraz ustawienie kół zębatych powinno być pokazane w serwisówce. Jeśli nie ma w ogóle to trzeba pomyśleć analizując działanie mechaniki.
    Czasem ustawienie kół zębatych ułatwiają znaczniki (otworki, strzałki czy inne) umieszczone na samych kołach i/lub na chassis w które koła wchodzą.
    Bez mechaniki w łapkach nie potrafię Ci powiedzieć dokładniej - samych rozwiązań konstrukcyjnych karuzel trój-płytowych jest co najmniej kilkanaście i do każdego należy podchodzić indywidualnie.
  • Poziom 5  
    Znalazłem na stronie shema.ru serce manual 3cd changer od modelu max 632,który wygląda identycznie.

Jest tam tak napisane:
    Remove the Gear-Tray(^) from the Base-Main by releasing the fixed hook.
    4. Remove the Gear-Converter(&)from the Base-Main by releasing the fixed hook.

Tylko o jaki hak chodzi?
    Jest tam też obrazek jak to ma być zmontowane.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Rysunki 3-6 i 3-7. Zwróć uwagę na otworek w dużym kole i szczerby w uzębieniu mniejszych.
  • Poziom 5  
    Zmontowane wg obrazka jednak nie wciąga. Wydaje mi się że te styczniki pod spodem nie działają dobrze. Czasem jak się popchnie tackę to wjeżdża. Jakby raz działa a raz nie. Jak pozdejmować te koła zębate i czy trzeba by wyjąć te styczniki.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Po pierwsze - Masz serwisówkę i sprzęt pod nosem. Sprawdź.
    Po drugie nie styczniki, a mikrowłączniki/mikroprzełączniki. Różnica znaczna.
  • Poziom 5  
    Trzeba wyjąć cały zespół cd i od spodu ścisnąć palcami haczyki i wypchnąć zębatki. Natomiast wyjąłem te mikrowłączniki. Czy da się je gdzieś kupić? Samsung Max 920 - Tacka się nie chowa, pasek nowy
  • Poziom 43  
    A sprawdziłeś że nie działają, że chcesz wymieniać?
    Od spodu masz punkty lutownicze stykow tych przełączników - można sprawdzić omomierzem czy poprawnie zwierają styki.
    Jak nie - można je zregenerować "wpsikując" do środka na początek IPA, potem KONTAKT 60 i na koniec (dla zabezpieczenia przed ponownym utlenieniem) KONTAKT 701.
    Kupić pewnie można, ale po pierwsze raczej tylko w autoryzowanym serwisie Samsunga, a po drugie - cena zapewne zaporowa...
  • Poziom 5  
    Mikrowłączniki były raczej dobre. Już to wszystko złożyłem bo poddałem się. Jednak zauważyłem przy wkładaniu tacki że trzeba ją nałożyć pomiędzy tryby w lukę gdzie brak zębów w zębatkach. Zamiast przekręcania ich w stronę tacki. Przez to zapewne wysuwała się zbyt daleko.
    Jest jeszcze w tym sprzęcie problem z odtwarzaniem CD, chwilowo nie mam nic do przeczyszczenia w sensie IPA itd.

Dodano po 38 [minuty]:

Update: jednak to mikrowłączniki. Przestało działać. Tak czy owak ich nie dostanę więc naprawa nie będzie możliwa.
  • Poziom 43  
    ZielonyElektryk napisał:
    Mikrowłączniki były raczej dobre.
    Co znaczy "raczej dobre"?
    ZielonyElektryk napisał:
    jednak to mikrowłączniki. Przestało działać. Tak czy owak ich nie dostanę więc naprawa nie będzie możliwa.
    Będzie możliwa jeśli zregenerujesz przełączniki. (o ile to ich wina).
  • Poziom 5  
    Teraz tacka działa...przeważnie. Jeden z mikrowłączników jest jakby bardziej miękki. Wylutowałem go i wlutowałem tak by się nie bujał. Jeśli tacka nie będzie działać to spróbuję wpuścić do środka mikrowłącznika kropelkę kontaktu. Wymiana nie wchodzi w grę bo takich nie produkują.