Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa do 20cm noname(blow)- coś prostego

14 Sie 2019 23:23 84 5
  • Poziom 21  
    Witam, szukam czytam i nie znajdę coś za bardzo odpowiedzi.

Producent przez chwilę nie produkuje pewnego wyrobu i na ten czas mam takiego parcha do zabawy.
    To głośnik firmy blow 20cm pasmo coś 40-6k max 300w 4Ohm. Ma chwilę podziałać w aucie.

W grę wchodzi jedynie obudowa zamknięta bo parametry są nieznane.
    Pytanie do osób które coś tam siedzą w temacie i są w stanie z głowy coś podpowiedzieć ile by L zrobić bezpiecznie żeby jakoś grało i coś dało basu. Mogę dać mu ok. 130w rms więc podejrzewam że w granicach jego maxa potrzeb.
    Chodzi o luźna sugestie jak by to ugryźć, nie liczę na cuda wiem co to za luksusowy produkt ;)
  • Poziom 25  
    Zrób 15-20 litrów. Ale basu się nie spodziewaj. Już lepiej jakiegoś stxa
  • Poziom 21  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Na początek pomiar podstawowych parametrów T-S:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic352099.html

Przeglądnąłem kilka tematów odnośnie tych pomiarów i problem w tym że będę się musiał tego nauczyć i poświęce na to więcej czasu niż powinno się poświęcić temu głośnikowi. Od początku nie chciałem abym został odebrany tak że ktoś ma to zrobić za mnie.
    Chodzi mi o luźna sugestie w czym mniej więcej mogło by to grać. Nie mniej jednak dzięki za podsunięcie tego i jeżeli to będzie niezbędne to może wykonam ten pomiar lub w ogóle odpuszczę temat z tym głośnikiem.

adam_1991r napisał:
    Zrób 15-20 litrów. Ale basu się nie spodziewaj. Już lepiej jakiegoś stxa

Jak pisałem w pierwszym poście ja doskonale wiem co to za wyrób i wiem że choćby wspaniały stx jest lepszy ale wyjaśniłem też że czekam na pewien wyrób. Tego kasztana mam po prostu do dyspozycji a obudowa na niego to będzie kwadratowy kloc wycięty z byle czego.

Jak szukałem jakiś propozycji obudowy do czegoś takiego to myślałem że mi oczy pękną od tematów ludzi którzy traktują takie głośniki jakby miały robić cuda. Nie mam z tym problemu od razu pisałem o tym.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    To rób 15-20 litrów i będzie ok
  • Poziom 21  
    Wydaje mi się że właśnie pójdę coś w taką kubaturę. Oczywiście jakieś sugestie mile widziane. Co bym z niego nie zrobił to podzielę się odczuciami ;)