Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter Twin czy jest możliwość naprawy

17 Wrz 2005 11:04 1860 7
  • Poziom 16  
    Witam, mam konwerter AP82-T2 Universal Twin 40mm 0,6db, a wraz z nim problem. Do wczoraj działał jak należy ale bez TVN-ów mowie o tv cyfrowej, więc go rozebrałem i pokręciłem taką śróbką SW1 nic pozatym. Skręciłem go i teraz wogole nie działa, na każdym programie brak sygnału, dlaczego ? probowalem podłączać tuner pod jedno i drugie wyjście z konwertera i na każdym jest brak sygnału, rozebralem go jeszcze raz sprobowalem ustawić tą śróbkę SW1 miejwięcej tak samo jak jest ustawiona druga śróbka z drugiej strony konwertera SW2 ale na nic to się zdało, można to jakoś naprawić ?

ps nadmienie jeszcze że gdy podłącze tuner pod jedno z wyjść to coś w nim piszczy cichutko, a gdy podepne pod drugie wyjście to nic nie piszczy :-(
  • Poziom 13  
    Daj sobie spokuj z ta naprawa i kup nowy LNB
  • Poziom 38  
    Niestety! Tak to bywa ze sprzętem elektronicznym, że jest szansa jego naprawy ale pod warunkiem, że w nim nikt nie grzebał.
  • Poziom 16  
    no tak ale to jest konwerter podwojny i z jednej strony nic nie tykałem i nawet po tej stronie jest brak sygnału. Dałem za ten konwerter rok temu 200zł :(
  • Poziom 39  
    Teraz kupisz nowy za 70zł...
  • Poziom 16  
    ok juz zamówiłem, tylko jeszcze takie pytanko, czy da się do takiego konwertera podpiąć w jakiś sposób trzeci tuner ? może są jakieś switche multi czy coś takiego, oczywiście te tunerki muszą działaćnie zaleznie..
  • Poziom 16  
    Nie da się . Jeśli mają wszystkie trzy tunery odbierać dowolny program.
  • Poziom 10  
    da się z multiswitchem ale nie z takim konwerterem :(
    konwerter quatro (4 niezależne wejścia + multiswitch).
    Polecam lekture na www.dipol.com.pl.