Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boost Leak Tester - własny tester dolotu do auta, jak to połączyć?

MrMalo82 15 Sie 2019 18:18 522 11
    MrMalo82
    Poziom 12  
    Witam,
    robię sobie własny tester szczelności dolotu do samochodu z silnikiem benzyna-turbo.
    Chodzi o coś takiego

i teraz pytanie jest jak to połączyć czy klej typu kropelka da radę i będzie szczelne? czy lepsza jakaś masa klejowa? bo kleje typu kropelka są bardzo rzadkie i do połączeń takich mało znaczących wydaje mi się?
    Tutaj to musi być sztywne i nie przepuszczać.
    MrMalo82
    Poziom 12  
    Ok dzięki i to jest chyba gotowy klej? czy do rozrobienia?
    Zobaczymy, bo chodzi o to żeby to było szczelne i trzymało dobrze.
    MrMalo82
    Poziom 12  
    Ok to może też kapnę nieco przy krawędzi zaworka i dziury w tej zaślepce bo tam jest kropelka - niby trzyma dobrze ale nie wiem czy szczelne to jest.

Nie wiedziałem właśnie czy są specjalne kleje do takich celów.
    Kantylena
    Poziom 17  
    Jak dla mnie bezsensu taki klej, tzn dobra opcja ale do takiego celu przesada.
    Jaki to silnik i auto? O ile to nie jest gruby setup jakiś 300 koni i 1,4 bara
    to bym nie szalał, zwykła kropelka i już

Dla przykładu w Audi topowy silnik benzynowy BAM 1,8 turbo 225 koni ma 1,0 bar doładowania więc, nie ma sensu walić super ciśnienia bo przewody i węże porozrywa.
    radek_OOOO
    Poziom 9  
    Ja coś takiego sobie zrobiłem, jest to jakaś gumowa redukcja z działu sanitarnego. Bez żadnych klejów, tylko opaski. 2 bary spokojnie wytrzymało.
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Klej do szyb , opaski sprężynowe itd. Cudów nie potrzeba.
    MrMalo82
    Poziom 12  
    Panowie a powietrze można ładować pompką rowerową np taka stacjonarną?
    https://allegro.pl/oferta/stacjonarna-pompka-rowerowa-beto-av-dv-fv-7417775428

bo na stacji to będę blokować stanowisko, poza tym większość to ma cyfrowe kompresory gdzie się podaje ilość barów.

Kompresorek 12V - nawet taki mam ale nie ma wyłącznika i latanie do auta żeby kluczyć przekręcić i wyłączyć gniazdo zapalniczki to bezsens, przekroczy wartość 1 bara np i mi wywali pół węży, poza tym trzeba na bieżąco dozować żeby zobaczyć gdzie leci

Więc co sądzicie o takiej ręcznej pompce?
    Nie wiem tylko czy to nie musi być coś lepszego co za jednym ruchem tłoka sporą objętość powietrza poda?
    MrMalo82
    Poziom 12  
    Strumien swiadomosci swia napisał:

A niby w jakim celu, jak wąż pęknie to widać i słychać dziurę na km. Na intercoolerze też widać pocenie od razu.

Ok to zaproszę Cię do siebie, przejedziemy się 2 km i mi powiesz z fotela kierowcy jaki wąż o jakim nr jest pęknięty, albo gdzie ucieka powietrze.
    Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale nawet jak w dętce masz dziurę to wkładasz napompowaną do wody a Ty chcesz w silniku z 50 wężami, podciśnieniami, gniazdami wtrysków itd znaleźć dziurę w układzie który oddziałuje jak jest obciążenie czyli jak auto jedzie? :D
    MrMalo82
    Poziom 12  
    Panowiem, bo już serio nie mam sił

Czy ktoś jest wstanie mi polecić jakiś dobry klej, np taki jak do dętki ? co kiedyś się łatało?
    Czy ten klej do rur serio NIE PRZEPUSZCZA POWIETRZA?

Bo niestety mam coś takiego zrobione i wszędzie w tych połączeniach (1 i 2) leci pod wodą powietrze i bulgocze - to jest bezsensu

Zastanawiam się nad takim klejem
    http://sikaflex.chemall.com.pl/produkty/sikaflex-crystal-clear/