Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4 mini - Jak zablokować automatyczny obrót kamery

16 Sie 2019 17:55 180 12
  • Poziom 11  
    Czy jest możliwość zablokowania auto obrotu kamery lub manualnego wyboru pion/poziom?

Auto obrót ekranu mam wyłączony ale to oczywiście nie ma wpływu na kamerę.
    Chciałbym na stałe ustawić kadrowanie tylko w poziomie. Nie chciałbym wgrywać dodatkowych programów jeśli to możliwe. Jest zapewne w systemie jakiś plik odpowiedzialny za taki stan , może ktoś podpowie gdzie go znaleźć?
    Być może coś przegapiłem w opcjach kamery ale nie znalazłem nic adekwatnego.
  • Poziom 25  
    Przecież obracasz cały telefon, a kamera nagrywa tak jak widzi. Nie ustawisz kamery tak żeby obraz widziany obracał się razem z telefonem.
  • Poziom 11  
    Troszkę tam nie dokładnie to opisałem. Chcę aby kamera była zawsze tak ustawiona jakbym telefon trzymał w poziomie(obraz panoramiczny). Chodzi głównie o to aby kamera nie reagowała na położenie telefonu przed włączeniem nagrywania.
  • Poziom 25  
    Nie ma takiej możliwości, gdyż budowa soczewki aparatu na to nie pozwala.
  • Poziom 11  
    gathor10 napisał:
    Nie ma takiej możliwości, gdyż budowa soczewki aparatu na to nie pozwala.

Przepraszam ale chyba się nie rozumiemy. Czy w soczewce jest czujnik położenia telefonu?
  • Poziom 25  
    korystor napisał:
    Przepraszam ale chyba się nie rozumiemy. Czy w soczewce jest czujnik położenia telefonu?
    Nie, od tego jest żyroskop. Soczewka jest skonstruowana tak, aby widziała obraz w poziomie szerszy, a w pionie dłuższy, ale węższy.
  • Poziom 11  
    gathor10 napisał:
    korystor napisał:
    Nie, od tego jest żyroskop. Soczewka jest skonstruowana tak, aby widziała obraz w poziomie szerszy, a w pionie dłuższy, ale węższy.

A wiec soczewka nie ma nic do tego co chcę osiągnąć.
    Krótko dwa filmiki bo nie wiem jak mogę jeszcze prościej to napisać:

Pierwszy filmik pokazuje trybu którego nie chcę , czyli kamera odczytała z żyroskopu że tel. jest ustawiony w pionie, obraz pionowy, ucięte boki itp.

Tutaj telefon był w poziomie i o taki obraz panoramiczny mi chodzi. Niezależnie w jakiej pozycji będę trzymał telefon to kamera ma zawsze być w tym trybie.
  • Poziom 25  
    Próbowałeś wyłączyć rotację ekranu w momencie kiedy obraz jest ustawiony poziomo?
  • Poziom 11  
    gathor10 napisał:
    Próbowałeś wyłączyć rotację ekranu w momencie kiedy obraz jest ustawiony poziomo?

Niestety nie mam takiej opcji. Jedynie co jest to wspomniany auto obrót ekranu który jest zresztą wyłączony.
  • Poziom 25  
    Włącz go, odwróć telefon na bok i wtedy wyłącz
  • Poziom 25  
    To niestety więcej pomysłów nie mam