Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BLOKER 60 - podłączenie siłownika drzwi do centralki

16 Sie 2019 19:02 192 8
  • Poziom 9  
    Cześć,

Kupiłem kilka dni temu sterownik centralnego zamka BLOKER 60 i po przeczytaniu instrukcji, nie mam zielonego pojęcia jak podłączyć to ustrojstwo pod siłowniki w drzwiach.

Schemat sterownika

Siłowniki master i slave
    BLOKER 60 - podłączenie siłownika drzwi do centralki BLOKER 60 - podłączenie siłownika drzwi do centralki

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć, który kabel siłownika podłączyć do którego na centralce?

Dodam, że wcześniej miałem poniższy sterownik (wszystko podpięte zgodnie z kolorami) i wszystko działało
    http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaett...n-01-ml-Zentralverriegelung_2tuerig_de_en.pdf

Z góry dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam!
  • Relpol przekaźniki

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    inner napisał:
    Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć, który kabel siłownika podłączyć do którego na centralce?

Podłącz wg. schematu nr 4

"odwróć kartkę"...
    Myślę, że kupując centralkę, otrzymałeś też drugą stronę instrukcji....

Strona 2

Strona 1
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    CameR napisał:
    Myślę, że kupując centralkę, otrzymałeś też drugą stronę instrukcji....

Otrzymałem nawet całą książeczkę z instrukcją..

Ale nigdzie nie ma tam opisane jak podłączyć pod centralkę siłownik master. Jest właśnie tylko schemat dla "sterowania plusem i minusem", a jeśli podepnę mastery tylko dwoma kablami jak slave-y, to wtedy nie działa zamykanie wszystkich drzwi za pomocą kluczyka i rygla :(

Jest jeszcze kilka innych schematów, ale żadne nie wygląda na ten, którego ja potrzebuje.
    BLOKER 60 - podłączenie siłownika drzwi do centralki BLOKER 60 - podłączenie siłownika drzwi do centralki
  • Poziom 36  
    inner napisał:
    a jeśli podepnę mastery tylko dwoma kablami jak slave-y, to wtedy nie działa zamykanie wszystkich drzwi za pomocą kluczyka i rygla :(
    A działało? Przed montażem alarmu, mogłeś zamknąć wszystkie drzwi kluczykiem, lub ryglem? Masz centralny zamek z kluczyka w tym aucie?

Co byś chciał podłączyć do dodatkowych przewodów z mastera, skoro blocker nie posiada wejść sterujących, a o reszcie, samochodzie, nie raczyłeś wspomnieć, bo nieważne :?:
  • Poziom 9  
    g107r napisał:

Co byś chciał podłączyć do dodatkowych przewodów z mastera, skoro blocker nie posiada wejść sterujących, a o reszcie, samochodzie, nie raczyłeś wspomnieć, bo nieważne :?:

inner napisał:
    Dodam, że wcześniej miałem poniższy sterownik (wszystko podpięte zgodnie z kolorami) i wszystko działało
    http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaett...n-01-ml-Zentralverriegelung_2tuerig_de_en.pdf

Samochód - Impala IV (nie wiem co to zmienia)

Jakbym wiedział co podłączyć to bym nie pisał tutaj. Może jest jakis sposób, żeby podpiąć mastera tak, żeby dzialał jako master, a nie jako slave? np za pomocą kabli od włącznika drzwiowego
  • Poziom 21  
    Kupiłeś nie ten zestaw co trzeba. Sterownik służy (jak sama nazwa wskazuje) do sterowania zamkiem centralnym. A skoro go nie posiadasz to powinieneś kupić zestaw zamka centralnego z pilotami i np. z dwoma siłownikami i będziesz miał odpowiednią centralkę, które obsłuży siłownik master jak i piloty.
  • Poziom 36  
    To zmienia, że gdy ktoś zna auto, to może lepiej doradzi, czy poda inne rozwiązanie.
    Ja nie znam :)
    Żeby stycznik mastera sterował centralką, w centralce muszą być wejścia pod stycznik. Masz takie wejścia? Zwykle mają to /oryginalne/ sterowniki centralnego zamka - działają z wkładki kluczyka, lub zamka drzwi. Masz centralny w tej impali?
    W Blokerze nie ma takich wejść, są tylko wyjścia. Konfigurowalne na sterowanie siłownikami, lub innym centralnym.
    Jedynie można by próbować wlutować się w sterowanie przekaźników centralnego zamka w tym alarmie.
    Tylko że to alarm.
    Co z tego że otworzysz auto kluczykiem, gdy nie rozbroisz alarmu pilotem, będzie wyło i migało po otwarciu drzwi?

Moderowany przez CameR:

Autor nic nie pisze o jakimkolwiek "alarmie"
    Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Specjalista - Alarmy Samochodowe
    g107r napisał:
    Jedynie można by próbować wlutować się w sterowanie przekaźników centralnego zamka w tym alarmie.

to szkodliwa porada bo master jak poda masę na przekaźnik to nie odpuści po sekundzie i za chwilę spali wszystkie siłowniki

żeby ogarnąć problem dokup sterownik zamka pod siłowniki ze sterowaniem z drzwi np foto na allegro 20zł

• Poziom 36  
    carrier napisał:
    to szkodliwa porada bo master jak poda masę na przekaźnik to nie odpuści po sekundzie i za chwilę spali wszystkie siłowniki

Jeśli brać ją dosłownie i bezkrytycznie, to na pewno.
    Raz, to co napisałeś, dwa może wystąpić zwarcie na wyjściach/tranzystorach sterujących przekaźnikami, co może wyeliminują dodane w układ diody, bo za przekaźnikami to na pewno.
    Dlatego napisałem "próbować", bo nie widzę powodów że "nie da się", tylko trzeba by tam jeszcze coś dodać, przerzutnik monostabilny :?:
    Nie musi być łatwo... Nie moja bajka, choć jakbym musiał, to może i bym się naumiał...
    Tylko wciąż, po co otwierać samochód kluczykiem, skoro nie używając pilota, nie rozbroimy alarmu?
    Nie bardzo widzę potrzebę specjalnego posiadania takiego rozwiązania, mieć aby mieć?
    No, ja mam, został mi stary alarm po starym samochodzie, to go podłączyłem w "nowym" tylko jako centralny. Bez syrenki, światełek i odcięcia zapłonu - bo chciałem tylko centralny z pilota - jakbym nie zamknął samochodu, to go otworzę i odjadę w ciszy i spokoju. Ale nie na tym chyba polega posiadanie alarmu?
    Dołożenie tej drugiej centralki zamka ma sens?

Moderowany przez CameR:

Jaki "alarm" ?
    Autor nic nie pisze o jakimkolwiek "alarmie"
    Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.