Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Kingway Fonero YB50QT - Wymiana rolek wariatora

16 Sie 2019 19:42 129 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jak w tytule.Posiadam skutera 50ccm Kingway Fonero YB50QT-15 ,silnik 139QMB.Wszystko na oryginalnych częściach.
    Skuter bardzo słabo się zbiera(rusza z miejsca) no i pod górki też zwalnia (prędkość max.30km\h).Na prostej rozpędza się do v.max ponad 65km/h.
    Dziś sprawdziłem pasek jest już trochę spękany czyli nadaje się do wymiany.Chodzi mi o rolki wariatora które chcę wymienić ,jakie dobrać do tego skutera aby był zrywniejszy bo teraz jest bardzo mułowaty i ciężko rusza z miejsca.Niestety nie wiem jakie są te oryginalne rolki jaką mają wagę dla tego proszę o pomoc które by były najrozsądniejsze.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Ja do mojego brałem bodajże 6 gram bo takie były w sklepie. Im cięższe tym sprzęło szybciej złapie. A co do jazdy pod górkę zawsze można wyregulować gaźnik.
    Koledze zamulał i po zmianie filtrów paliwa i powietrza zaczął śmigać. Możesz tak zrobić o ile nie okaże się to zbędnym kosztem
  • Poziom 9  
    Wracając do tematu.Rolki które były zamontowane w moim skuterku miały 6,5 grama, wymieniłem je na 5 gramowe.Teraz skuter szybciej się rozpędza no i pod górki szybciej idzie różnica jakieś +10km/h.Pytanko mam jeszcze odnośnie sprzęgła czy warto wymienić sprężynę centralną i sprężynki na szczękach?Posiadam zwykłe fabryczne sprzęgło i po zmianie rolek silnik pracuje na wyższych obrotach.Jeśli zmiana sprężyn w sprzęgle pomoże to doradzcie jakie założyć.

Dodano po 11 [minuty]:

Wiem że są trzy rodzaje sprężyn (Niebieska ,żółta i czerwona) które wybrać piszą że niebieska miękka +1000 obrotów, żółta średnia +1500 obrotów a czerwona twarda + 2000 obrotów .