Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia 3 - CLHA 1.6tdi schemat rorządu i pytanie o pompę wody

17 Sie 2019 17:17 273 4
  • Poziom 14  
    Witam,

rorząd w aucie jak w temacie.

Nowszy typ 1.6 poratuje ktoś schematem wymiany ? W tych z kołami na 3 śruby na pompie i wałku rorządu wymieniałem kilka razy. Tu widze że już ich nie ma i zostawili po śrubie centralnej tylko. Rozumiem ze tez je luzowac ?

Do wału też zmienili blokadę, jest gdzie zablokować to na kole zamachowym(śruby na wale i tak nie luzujemy jak w tym starym)?

Drugie pytanie o tą pompę wody mam coś takiego: Octavia 3 - CLHA 1.6tdi schemat rorządu i pytanie o pompę wody montował ktoś(firme znam b.dobrze i o jakoś jestem spokojny, tylko ten czujnik) ? Nie ma problemu z przekładką tego czujnika ? Nie trzeba tam jakiegoś nowego oringa ? Bo w komplecie jest chyba tylko 1 do samej pompy.

Wersja z czujnikiem to okolice 700-1200zł !

Dzięki za pomoc.

Edit. W ogrinalnej pompie jest ten element który odpowiada za odcięcie dopływu wody na zimnym silniku. Octavia 3 - CLHA 1.6tdi schemat rorządu i pytanie o pompę wody
    A w tym zamieniku z dolza tego nie widzę, czyli co pominięta jest ta regulacja ?
  • Poziom 22  
    INA 538 0733 10 około 340 zł orginał 04L121011L kupuje za 450 zł z czujnikiem o ile czujnik jest wymieny to sam elektromagnez niee przerabiałem temat pare miechów temu niestety nie pamietam co do blokad ale filozofi tam nie było .
  • Poziom 14  
    Ale to były tam dwie wersje z czujnikiem/elektromagnesem i regulacja i bez tego? Bo ten DOLZ wygląda tak od strony wirnika: Octavia 3 - CLHA 1.6tdi schemat rorządu i pytanie o pompę wody to nie ma tego elementu regulacyjnego.
  • Poziom 22  
    Frost160 napisał:
    Ale to były tam dwie wersje z czujnikiem/elektromagnesem i regulacja i bez tego? Bo ten DOLZ wygląda tak od strony wirnika: Octavia 3 - CLHA 1.6tdi schemat rorządu i pytanie o pompę wody to nie ma tego elementu regulacyjnego.

tak wyglada dolz kosztuje jakies 230 zł ma wejscie na czujnik ale nie ma elektozaworu .
  • Poziom 14  
    Ale jaki czujnik tam jest(temperatury ?) ? Bo nie rozumiem.

Myślałem ze to wtyczka zasilająca od elektrozaworu(skoro elektro to musi miec zasilanie przecież). To są wersje bez niego? Bo tą pompę mi dobrali po numerze VIN ale po kodzie silnika wychodzi mi że org. pompa jest jak na 2 foto z 1 postu.