Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oznaczniki przewodów i aparatów w szafach sterowniczych.

icos13 17 Sie 2019 19:42 264 6
    icos13
    Poziom 14  
    Witajcie . Robię po znajomości małą zmianę w szafie sterowniczej . Mam do podpięcia nowy PLC + trochę uzupełnić obwody. Chciałem założyć oznaczniki na przewody. Tu pytanie do Was , co Wy stosujecie lub stosowaliście -jakieś niskobudżetowe rozwiązanie . Cała szafa jest osznurowana oznacznikami składanymi z pojedynczych numerów, ale powiem szczerze lenistwo triumfuje zwłaszcza po tym jak w pracy używa się partexa . Nakładanie 3 cyfrowych pojeynczych oznaczników jest mało atrakcyjne ,a wygląd tak oznakowanych przewodów w moim odczuciu jednak odbiega od oznaczników zrobionych drukarką do oznaczników. Ponieważ jak na razie jest to jednorazowa akcja więc nie wchodzi w grę inwestycja rzędu kilku tys w drukarkę .
    Ktoś może coś polecić? Rozważałem
    1. Zamówienie gotowych oznaczników .Ktoś może podzielić się wiedzą i doświadczeniami ? Jak z jakością , cenami , terminami wykonania, macie kogoś sprawdzonego . Jakie są minimalne ilości ? Na allegro jest człowiek ,ale ma negatywa za kiepskiej jakości oznaczniki
    2.Kupno drukarki typu DYMO RHINO np 4200 lub Brother PT-E300VP dedykowanej dla elektryków . Przydałaby się do oznaczania aparatów a później miałbym ją do zastosowań domowych . Dodatkowo ma opcję drukowania oznaczników zawijanych tzw wraps. Ciekawi mnie jak to w praktyce wygląda. Jaki przekrój minimalnie da się owinąć 0.75mm2 wchodzi w grę ? Są jeszcze flagi ale wydaje mi się ,że po osznurowaniu szafa nie będzie wyglądać estetycznie. Dodatkowo są jeszcze rurki termokurczliwe ale cena za oznacznik wychodzi ok 50gr. więc dosyć dużo.
    3. Montaż pojedynczych oznaczników .
    Czekam na Wasze spostrzeżenia. Ktoś może się podzielić co Wy stosujecie
  • PCBway
    romulus73
    Poziom 20  
    JA w pracy mam tak jak wymieniłeś stacjonarnie partexa mobilne Brothera i kasety z termokurczami, do aparatów wago, wypalamy jeszcze laserem jak coś dużego i zamawiamy stalowe jak coś do certyfikacji.
  • PCBway
    vindevil
    Poziom 23  
    Na jedną szafę tylko oznaczniki. Szkoda czasu .
    szy_mon12
    Poziom 10  
    wszystko zależny od tego czy będziesz działał dalej w temacie - jak wspomniał vindevil jedna szafa to oznaczniki pojedyncze tylko, będziesz powtarzał zlecenia to polecam przy każdym projekcie zainwestować w sprzęt
    W pracy korzystam z Brother P-Touch E550W - flagi, termokurcze, owijki wszystko ogarnie - taśmy można kupić zamienniki :)
    icos13
    Poziom 14  
    Witam dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Poszedłem za radą pafciowaw. Powiem tak ,wymaga to sporo cierpliwości, dopasowania do wielkości koszulek ,ale jest to do zrobienia. Jak się gorzej dotnie to czasem walka żeby upchnąć w koszulkę ,lub w drugą stronę- wypadają . Dobrze wydrukować więcej szt na zapas . Wydaje mi się ,że finalnie łatwiej niż nakładać pojedyńcze cyferki. Ogólnie jest to mocno czasochłonne i nie ma porównania do drukarki. Przydałby się dobry papier , może coś nienasiąkliwowego(jakieś propozycje) ? Ogólnie maszyna złożona i wygląda to w miarę przyzwoicie. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk
    Jak są "za luźne" to podkładam jeden czy dwa "ślepe" - trzyma OK!.
    Aby nie było higroskopijne - próbowałem drukować na "papierze" PCV; tyle, że słabo się trzyma wydruk laserowy - kruszy się po wyjściu z drukarki. ;)