Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szafa RACK + UPS+ różnicówka

18 Aug 2019 02:02 582 6
 • Level 2  
  Witam,

  Mam do wykonania zasilanie szafy zewnętrznej Rack, układ sieci TN-S. Jako zabezpieczenie główne przewidziany jest wyłącznik nadprądowy B25 A, który ma zabezpieczać 1-faz. UPS PowerWalker VFI 2000 RT HID (1,8kW). Z UPS z poszczególnych gniazd wyjściowych (L+N+PE) zasilane mają być zasilacze 240W, 100W i 480W, poprzez wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym RCBO B6A 30mA. Pytanie czy schemat podłączenia jest poprawnie wykonany( głównie chodzi o przewód PE). Od rozdzielnicy elektrycznej przewód PE przychodzi do obudowy szafy i do UPS-a (rozszycie na listwie/blok dystrybucyjny) a na wyjściu UPS posiada gniazda na wtyczkę (L+N+PE) z których przewodem PE byłyby połączone poszczególne obudowy zasilaczy (w przypadku 3 zasilaczy zasilanych z pojedynczego gniazda przewiduję wprowadzenie N i PE na listwę zaciskową i z niej na poszczególne zasilacze). Czy przy takim układzie wyłącznik różnicowoprądowy zadziała poprawnie?

  Szafa RACK + UPS+ różnicówka
 • Home appliances specialist
  W momencie gdy UPS będzie pracował na baterii ciężko stwierdzić jak zachowa się różnicówka. Czy te zasilacze będą podłączone do styku PE?
  Czemu UPS o niecałych 2KW jest zabezpieczony tak dużym bezpiecznikiem? Wystarczyłby B13 lub B16
 • Level 2  
  Robo-technical wrote:
  W momencie gdy UPS będzie pracował na baterii ciężko stwierdzić jak zachowa się różnicówka. Czy te zasilacze będą podłączone do styku PE?


  UPS posiada 8 gniazd wyjściowych (L+N+PE). Zastanawiam się czy przewód PE do poszczególnych zasilaczy(odbiorników) wyprowadzić z gniazd wyjściowych UPSa (tak jak na rysunku) czy już sprzed UPSa, gdzie na listwie miałbym rozszyty główny przewód PE przychodzący od rozdzielnicy elektrycznej.

  Robo-technical wrote:
  Czemu UPS o niecałych 2KW jest zabezpieczony tak dużym bezpiecznikiem? Wystarczyłby B13 lub B16


  Planowana jest rozbudowa szafy Rack o dodatkowe obwody na fazach L2 i L3, gdzie będą występowały prądy o większej wartości niż 16A, stąd propozycja założenia 3 faz wyłącznika B25. Oczywiście można zastosować wyłącznik na każdą fazę z odpowiednią wielkością zabezpieczenia.
 • Electrician specialist
  Pytanie fundamentalne, jakie zasilacze mają być podłączone do tego UPS i co mają zasilać?

  Zastosowanie B25A na zasilaniu UPS zasilanym przez gniazdo wtykowe 16 A, to nieporozumienie.
  Montaż wyłączników różnicowoprądowych na wyjściu UPSa to również bardzo dziwny pomysł, zwłaszcza jeżeli za tym ma być jakiś serwer, przy takim rozwiązaniu idea zastosowania UPSa jest bezsensowna.
  Nie wiemy nic gdzie ta szafka ma być zainstalowana, kto ma mieć do niej dostęp.
  Nawet nie potrafię sobie wyobrazić tej "rzeźby" którą kolega planuje wykonać.
 • Level 29  
  Zamiast rozmyślać nad jakimiś idiotyzmiami opisanymi w poście pierwszym to zainwestuj w markowy UPS(nawet używany) a nie gówno chińskie.

  Maniuś5 wrote:
  Od rozdzielnicy elektrycznej przewód PE przychodzi do obudowy szafy

  Szafę razem ze sprzętem rackowym obejmuje się połączeniem wyrównawczym a nie podpina pod PE.
 • Level 2  
  W pierwszym poście napisałem, że UPS to PowerWalker VFI 2000 RT HID prod. niemieckiej. Zasilacze typu PS48VDC480W-DIN oraz PS100W i PS240W prod. UTC mają zasilać switche do kamer. Szafa jest zewnętrzna wkopana w grunt z możliwością dotknięcia obudowy przez osoby postronne.
  Zdjęcie tylnego panelu UPS-a
  Szafa RACK + UPS+ różnicówka  Do szyny wyrównawczej w szafie do której podpinam wszystkie elementy metalowe muszę wpiąć przewód ochronny PE.