Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens EQ.6 seria 700 - cieknie woda

18 Sie 2019 10:40 240 3
 • Poziom 16  
  Witam,

  Czy ktoś spotkał się z problemem (a przy okazji rozwiązał :) ) cieknącego ekspresu Siemens EQ.6 serii 700? Ciężko bez zdejmowania obudowy (póki co) zdiagnozować miejsce nieszczelności, ale kałuża wody zbiera się pod wyłącznikiem po lewej stronie obudowy. Nawet widać tam już lekki nalot sugerujący obecność wody. Zbiornik na wodę na pewno jest dobrze obsadzony, taca na popłuczyny również jest szczelna - dokładnie to sprawdziłem.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Niestety w elemencie jest mnóstwo miejsc z którego może cieknać. Na yt jest dużo filmów z procesu otwierania obudowy. Zostaje Ci jedynie zajrzeć do środka lub oddać komuś kto się zajmuje tą naprawą. Zrobiłem już kilkadziesiąt ekspresów i na prawdę różne usterki się zdarzają.
 • Poziom 16  
  Dzięki za wskazówkę, faktycznie zdjęcie bocznej ścianki to nie problem po obejrzeniu filmiku na yt. Okazało się, że delikatnie wcieka woda po aluminiowej ściance od strony pompy, a nieszczelność jest na tym ruchomym sprzęgle, do którego wchodzi króciec zaparzacza - prawdopodobnie obieg wysokiego ciśnienia wody.
 • Poziom 15  
  Najlepiej uruchomić ekspres bez obudowy. Czasami na coś pryska lub ścieka po czymś. Załącz zdjęcie i oznacz mniej miejsce.