Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens EQ.6 seria 700 - cieknie woda

tomix 18 Aug 2019 10:40 6735 11
 • #1
  tomix
  Level 16  
  Witam,

  Czy ktoś spotkał się z problemem (a przy okazji rozwiązał :) ) cieknącego ekspresu Siemens EQ.6 serii 700? Ciężko bez zdejmowania obudowy (póki co) zdiagnozować miejsce nieszczelności, ale kałuża wody zbiera się pod wyłącznikiem po lewej stronie obudowy. Nawet widać tam już lekki nalot sugerujący obecność wody. Zbiornik na wodę na pewno jest dobrze obsadzony, taca na popłuczyny również jest szczelna - dokładnie to sprawdziłem.
 • Helpful post
  #2
  Kajox
  Level 17  
  Niestety w elemencie jest mnóstwo miejsc z którego może cieknać. Na yt jest dużo filmów z procesu otwierania obudowy. Zostaje Ci jedynie zajrzeć do środka lub oddać komuś kto się zajmuje tą naprawą. Zrobiłem już kilkadziesiąt ekspresów i na prawdę różne usterki się zdarzają.
 • #3
  tomix
  Level 16  
  Dzięki za wskazówkę, faktycznie zdjęcie bocznej ścianki to nie problem po obejrzeniu filmiku na yt. Okazało się, że delikatnie wcieka woda po aluminiowej ściance od strony pompy, a nieszczelność jest na tym ruchomym sprzęgle, do którego wchodzi króciec zaparzacza - prawdopodobnie obieg wysokiego ciśnienia wody.
 • #5
  furjous_krejzi
  Level 10  
  tomix wrote:
  Okazało się, że delikatnie wcieka woda po aluminiowej ściance od strony pompy, a nieszczelność jest na tym ruchomym sprzęgle, do którego wchodzi króciec zaparzacza - prawdopodobnie obieg wysokiego ciśnienia wody.


  Hej... udało Ci się temu zaradzić ? A jeśli tak to co zrobiłeś lub wymieniłeś ? Kurcze mam ten sam ekspres i dokładnie taki sam problem :///
 • #8
  robsons10
  Level 23  
  Witam. Osady z wody wokół wyłącznika na dole pochodzą najczęściej z napełniania zbiornika bez jego wyjmowania z urządzenia, ciasny dostęp przy szafce itd, wlewanie z kubka, dzbanka.. Troche do zbiornika trochę za i później wypływa. Warto zwrócić uwagę bo pod zbiornikiem znajduje się moduł elektroniczny. Wycieki z obwodu wodnego oczywiście też możliwe....
 • #9
  Havier11
  Level 2  
  Witam, mam ten sam problem z serią 500. Po zdjęciu tylnej obudowy znalazłem przyczynę wycieku. Jest nią pęknięte złącze grzałki. Czy ktoś z Was już wymieniał ten element?Ewentualnie czy może ktoś nakierować mnie jak dostać się do śruby mocującej to złącze? Bądź poratuje mnie ktoś linkiem do jakiegoś tutka jak to zrobić.Siemens EQ.6 seria 700 - cieknie woda Siemens EQ.6 seria 700 - cieknie woda
 • #11
  Havier11
  Level 2  
  To akurat wiem że od strony zaparzacza. Tylko co muszę wykręcić żeby się do tej śruby dostać?
 • #12
  kxt3
  Level 8  
  Polecam klej dwuskładnikowy ProSeal. Klei chłodnice i jest odporny na wysoką temperaturę. Powinno pomóc. Przed nałożeniem można go delikatnie podgrzać, dobrze wymieszać i wtedy zalać pęknięty element. Uprzednio dokładnie oczyścić i odtłuścić.