Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Automat sterujący palnikiem olejowym Satronic TF 830.3

lagiee 18 Aug 2019 11:07 882 8
 • #1
  lagiee
  Level 7  
  Witam wszystkich, na początek parę informacji o mnie: nie jestem instalatorem ani technikiem, jedynie użytkownikiem i mam taki oto problem: mam dwa palniki olejowe firmy Giersch R1, jeden z podgrzewaczem a drugi bez, i dwa sterowniki Satronic, TF 830.1 i 830.3. Oba palniki działają bezproblemowo na jednym tylko sterowniku TF 830.1, a na drugim TF 830.3 po rozruchu przechodzą w stan awarii. I tu pytanie: czy ten drugi sterownik jest po prostu zepsuty, czy istnieje może inny powód tego, że wyłącza oba palniki po czasie rozruchu? Wdzięczny będę za pomoc. Pozdrawiam serdecznie, Tomek
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #3
  lagiee
  Level 7  
  Dzięki, to może być to! Ale mam dodatkowe pytanie: jak poznać, jaki czujnik płomienia jest zainstalowany w palniku? Ma jakieś oznaczenie? Gdzie? I dodatkowo: z tym nowym czujnikiem stary sterownik też będzie współpracował, czy raczej zgłosi awarię?

  Dodano po 19 [minuty]:

  Podaję dodatkową informację: w instrukcji montażu palnika bez podgrzania oleju z roku 2011, podano, że fotokomórka to MZ 770, a zatem?????
 • #5
  lagiee
  Level 7  
  Czy istnieje możliwość sprawdzenia w warunkach domowych czy sterownik to totalny złom, czy tylko jakaś mała awaria go powaliła, i jaka? Po szczegółowych oględzinach sterownika z zewnątrz nie znalazłem żadnego uszkodzenia. Wygląda jak nowy. Szkoda by było go wyrzucić gdyby miało się jednak okazać, że jest OK????????
 • #7
  lagiee
  Level 7  
  Dzięki, ale to raczej dla mnie niedostępna opcja. Niestety. Istnieje jakiś inny sposób?
 • #8
  lagiee
  Level 7  
  Witam ponownie, problem został definitywnie rozwiązany, może moderator się zgodzi, flaszka dobrej wódeczki dla tego, kto odgadnie w jaki sposób??? Ale nie metodą prób i błędów, tylko strzał jak w totot-loto! Daje tydzień czasu na zastanowienie, a po nim, gdyby żaden oświecony śmiałek się jednak nie znalazł, podam jak go rozwiązałem. Zapraszam do zabawy i pozdrawiam.
 • #9
  lagiee
  Level 7  
  Witajcie wszyscy, problem okazał się w tym konkretnym przypadku dość prozaiczny: po wymontowaniu automatu z palnika, wielu różnych lecz nieudanych próbach przywrócenia go życiu, wkurzyłem się na maksa i huknąłem nim porządnie o kolano, zamontowałem i odpaliłem piec. Palnik zadziałał jak nowy i hula że ho-ho-ho! A minęło już sporo czasu. Znajomy instalator twierdzi jednak, że w tych najnowszych wersjach tych sterowników, już się tak zrobić nie da, ale czy to prawda? Pozdrawiam serdecznie.