Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Automat sterujący palnikiem olejowym Satronic TF 830.3

lagiee 18 Aug 2019 11:07 1410 8
 • #1
  lagiee
  Level 8  
  Witam wszystkich, na początek parę informacji o mnie: nie jestem instalatorem ani technikiem, jedynie użytkownikiem i mam taki oto problem: mam dwa palniki olejowe firmy Giersch R1, jeden z podgrzewaczem a drugi bez, i dwa sterowniki Satronic, TF 830.1 i 830.3. Oba palniki działają bezproblemowo na jednym tylko sterowniku TF 830.1, a na drugim TF 830.3 po rozruchu przechodzą w stan awarii. I tu pytanie: czy ten drugi sterownik jest po prostu zepsuty, czy istnieje może inny powód tego, że wyłącza oba palniki po czasie rozruchu? Wdzięczny będę za pomoc. Pozdrawiam serdecznie, Tomek
 • #3
  lagiee
  Level 8  
  Dzięki, to może być to! Ale mam dodatkowe pytanie: jak poznać, jaki czujnik płomienia jest zainstalowany w palniku? Ma jakieś oznaczenie? Gdzie? I dodatkowo: z tym nowym czujnikiem stary sterownik też będzie współpracował, czy raczej zgłosi awarię?

  Dodano po 19 [minuty]:

  Podaję dodatkową informację: w instrukcji montażu palnika bez podgrzania oleju z roku 2011, podano, że fotokomórka to MZ 770, a zatem?????
 • #5
  lagiee
  Level 8  
  Czy istnieje możliwość sprawdzenia w warunkach domowych czy sterownik to totalny złom, czy tylko jakaś mała awaria go powaliła, i jaka? Po szczegółowych oględzinach sterownika z zewnątrz nie znalazłem żadnego uszkodzenia. Wygląda jak nowy. Szkoda by było go wyrzucić gdyby miało się jednak okazać, że jest OK????????
 • #7
  lagiee
  Level 8  
  Dzięki, ale to raczej dla mnie niedostępna opcja. Niestety. Istnieje jakiś inny sposób?
 • #8
  lagiee
  Level 8  
  Witam ponownie, problem został definitywnie rozwiązany, może moderator się zgodzi, flaszka dobrej wódeczki dla tego, kto odgadnie w jaki sposób??? Ale nie metodą prób i błędów, tylko strzał jak w totot-loto! Daje tydzień czasu na zastanowienie, a po nim, gdyby żaden oświecony śmiałek się jednak nie znalazł, podam jak go rozwiązałem. Zapraszam do zabawy i pozdrawiam.
 • #9
  lagiee
  Level 8  
  Witajcie wszyscy, problem okazał się w tym konkretnym przypadku dość prozaiczny: po wymontowaniu automatu z palnika, wielu różnych lecz nieudanych próbach przywrócenia go życiu, wkurzyłem się na maksa i huknąłem nim porządnie o kolano, zamontowałem i odpaliłem piec. Palnik zadziałał jak nowy i hula że ho-ho-ho! A minęło już sporo czasu. Znajomy instalator twierdzi jednak, że w tych najnowszych wersjach tych sterowników, już się tak zrobić nie da, ale czy to prawda? Pozdrawiam serdecznie.