Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z niektórymi dźwiękami

18 Sie 2019 12:04 486 19
  • Poziom 3  
    Cześć od paru tygodni mam problem z niektórymi dźwiękami w grach np. w Escape From Tarkov nie słyszę jak moja postać głośno oddycha gdy się zmęczy, kroków przeciwników powyżej 5m i swoje ale bardzo słabo. Tak samo się ma sprawa w Rainbow six siege nawet w innych grach brakuje niektórych dźwięków lub są one ale tak bardzo subtelnie ciche, że praktycznie ich nie słyszę, za to inne dźwięki są na normalnym poziomie wraz z muzyką którą zawsze muszę ustawić poniżej 40%. Zauważyłem też, że lekko dźwięk jest dokładniejszy po prawej stronie, zbalansowanie dźwięku nic nie da bo problem będzie dalej występował u mnie. Testowałem na minijacku na słuchawkach usb, na słuchawkach z minijackiem podpiętym do zewnętrznej karty dźwiękowej z usb i wszędzie jest ten sam problem. Ponadto mam ten sam problem na moich dwóch komputerach jeden złożony w 2017 roku drugi 2 tygodnie temu w tym nowym komputerze jest wszystko nowe, oprócz ram i karty graficznej. Reinstalowałem realteka i razer synapse ale nie przyniosło to rezultatów. Jeżeli ktoś wie jak to naprawić to będę bardzo wdzięczny bo doprowadza mnie to do szewskiej pasji

Specyfikacja komputera nr.1

i5 7600k
    MSI Z170A GAMING M3
    MSI GTX 1050 GAMING
    Sharkoon DG7000-G
    SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
    HyperX Fury, DDR4, 16 GB,2400MHz, CL15
    be quiet! Pure Power 10 600W

Specyfikacja komputera nr.2

i7 8700
    MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC
    MSI GTX 1080 GAMING X
    be quiet! SILENT BASE 601
    HyperX Fury, DDR4, 16 GB,2400MHz, CL15
    be quiet! PURE POWER 11 700W

Na obu komputerach jest oryginalny Windows 10 home.
  • Poziom 26  
    Sprawdź jak masz ustawioną w systemie (i grach) konfigurację głośników. Jeśli masz inną niż 2.0 to pozostałe dźwięki idą na kanały których nie masz.
  • Poziom 3  
    No wlaśnie nie mam włączonych żadnych ulepszeń, a wszędzie mam stereo. Przed chwilą odkryłem, że przy włączeniu komputera w sluchawkach jest taki odglos jakbym je podłączył, mimo, że są cały czas podłączone. Istnieje ewentualność, że to przez odsłuch w słuchawkach który się włącza na ćwierć sekundy przy każdym uruchomieniu komputera.
  • Poziom 30  
    Dziwna sprawa ze na wszystkich komputerach..
    A muzyka z odtwarzacza, jakaś lupanka wixa gra normalnie?
    Filmy na YouTube?
    Może jakieś przebicie albo brak uziemienia na sieci. Ciężko powiedzieć. Na wszystkich komputerach ustawienia same by się nie pozmienialy.
    Albo dla żartu za dużo grasz i Ci dźwięki w uszach uciekają 😁😁😁
  • Poziom 3  
    Muzyka gra normalnie. To jest tak jakby uciekał kanały audio i czasem jest tak że jest bardzo mocny bas czasem wcale a czasem normalnie stonowane.
  • Poziom 30  
    Gry oryginalne? Jeżeli nie to taki problem może się pojawiać.
    Csa masz? Tam zobacz.
  • Poziom 30  
    To nie mam pojęcia... Dziwne. Napewno jest to problem z oprogramowaniem i ustawieniami.
    A co do tego co druga osoba jedzie na piratach z torentow 😂😂
    Ja nie gram ale widzę u znajomych 😂😂
  • Poziom 3  
    Nikt nie zna z was rozwiązania? No proszę was ludzie to już prawię rok i nikt nie potrafi mi pomóć. Takie jeszcze pytanie czy przy i7 8700 0,900 v to odpowiednie napięcie?
  • Poziom 3  
    Żaden z moich znajomych nie ma zewnętrznej karty dźwiękowej. Za to testowałem własnie na razer kraken 7.1 v2 które mają wtyk usb, na razer kraken tournament edition z własnym układem dźwiękowym, hyper x cloud 2 z własnym układem dźwiękowym i wszędzie to samo.
  • Poziom 29  
    Gdzie zmieniasz ustawienia, oprogramowanie karty czy ustawienia systemu?
  • Poziom 3  
    W razer synapse i realtek.
  • Poziom 29  
    Jak u ciebie wyglądają te ustawienia?
  • Poziom 29  
    Wyłącz wszystkie efekty, na moje ucho coś dokonuje kompresji dźwięku w czasie rzeczywistym albo podobny zabieg do kompresji. Wyłącz discord oraz inne programy które nie są tobie teraz potrzebne a mogą robić ten problem. Sprzęt wykluczam bo dwa komputery mają ten sam problem więc problem leży gdzieś indziej. Sprawdź jeszcze te ustawienia bo może tu masz coś włączone.
  • Poziom 3  
    Discord nie wpływa na odbiór dźwięku.
  • Poziom 3  
    Tutaj użytkownik z reddita nagrał na filmie jak wygląda ten problem. Mam dokładnie to samo. https://www.youtube.com/watch?v=yVF9TTPHkYA&t . Jest jeszcze parę anomalii na moim komputerze typu trzeszczący w losowych momentach mikrofon dopiero po wyjęciu kabla i go włożeniu nie trzeszczy, jak raz stworzyłem dodatkowe konto lokalne to ono jest w kontach do zalogowania, mogę sie zalogować gdy zostawię na ekranie logowania komputer na jakiś czas to ono znika i nie mogę go usunać, oraz mimo zaznaczonej opcji logowania bez hasła system przy każdym ponownym logowaniu prosi o hasło.
  • Poziom 3  
    Dobra znam przyczynę aktualizacja KB4515384 mimo reinstalacji Windowsa na obu komputerach na nowe dyski problem dalej występuje. Użytkownicy Reddita pisali że im to pomogło, mi jednak nie. Jakieś pomysły?