Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Odkurzacz Zelmer Predom typ 451 - jak podłączyć przewód zasilający?

motorist78 18 Aug 2019 16:05 660 5
    motorist78
    Level 3  
    Dzień dobry, może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Odkurzałem przez kilkanaście minut odkurzaczem Zelmer Predom 451 (stary sprzęt z PRLu), w pewnym momencie coś odskoczyło w odkurzaczu i wyleciały korki. Po ponownym włączeniu korków, odkurzacz już się nie włączył.

Rozebrałem odkurzacz, żeby zobaczyć czy być może jest bezpiecznik, który mógłbym wymienić.
    Niestety nie wiem jak złożyć odkurzacz do kupy. Konkretnie chodzi o kabel zasilający od włącznika do silnika (dwa kable czarny i biały połączone w czymś okrągłym). Nie zwróciłem uwagi przy rozkręcaniu jak ten kabel był doprowadzony do silnika. Załączam zdjęcie, być może ktoś z Was jest w stanie pomóc?

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Witam .
    Nie widzę dokładnie co to jest,lecz ten sprzęt posiadał kondensator przeciwzakłóceniowy (nie tylko ten sprzęt).Wygląda tak ,jakby kondensator się rozleciał,lecz może się mylę.
    motorist78
    Level 3  
    Kondensator przecizakłóceniowy prawdopodobnie się rozleciał (załączam zdjęcie). Po rozkręceniu odkurzacza kabelek od masy był odłączony. Przy skręcaniu podłączyłem do masy mając nadzieję, że może ruszy.

Natomiast problem jaki mam, to te kable zasilające, jeszcze raz załączam tylko zdjęcie tych kabli. Nie wiem jak one łączą się z silnikiem.
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Można ten kondensator wymienić kupując go w sklepie z częściami AGD ,lub też możesz go pominąć.Dwa dolne przewody (czarne)kondensatora (odetnij je) i połącz z przewodami przy tym kółeczku (druga część kondensatora).
    motorist78
    Level 3  
    Super, dzięki za odpowiedź. Jutro poszukam takiego kondensatora i spróbuję go zainstalować. Dam znać w najbliższych dniach jak poszło.
    motorist78
    Level 3  
    Przyczyną problemu był rozwalony kondensator przeciwzakłóceniowy. Ciężko taki znaleźć. Na razie odkurzacz działa bez tego kondensatora. Czym grozi brak tego kondensatora?