Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 4650 - plamy na wydruku

18 Sie 2019 22:45 129 2
  • Poziom 8  
    Od pewnego momentu drukarka laserowa HP 4650dn oprócz zamierzonych wydruków na całej stronie drukuje dodatkowo nieregularne plamy w kolorze czerwonym i niebieskim. Istotny jest fakt, że po otwarciu drukarki plamy te widać na pasie transmisyjnym w postaci proszku. Transfer kit w tym modelu nie posiada żadnej listwy zgarniającej! Bębny tonerów są czyste i nie sypią.
    Plamy pojawiają się w czasie drukowania testów z drukarki np. zużycie materiałów czy wydruki kontrolne kolorów. Podczas próby wydrukowania z Worda wyłącznie tekstu czarno białego wydruk wyszedł prawidłowy (kartka biała a na niej tylko tekst). Jedynie nie wiedzieć dlaczego kartka na odwrocie (2-ga strona) czasami jest zabrudzona.
    Drukując z programu Corel przygotowane kwadraty wielo kolorowe ponownie występują plamy.
    Drukując z Corela wyłącznie tekst cz/b jest wszystko w porządku ale jeżeli do tego tekstu dołoży się grafikę (kilka testowych prostokątów kolorowych) to już na całej kartce są kolorowe plamy. Nie potrafię tego zrozumieć, wygląda to tak jakby drukarka sama z siebie dokładała dodatkowe obiekty oprócz tych celowo załączonych do druku.
    W załączniku przesyłam kilka wydruków dla zobrazowania problemu.
    Myślałem o zresetowaniu drukarki ale nie wiem jak to zrobić i w ogóle nie wiem czy to jest przyczyną!
    Macie jakieś sugestie?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Ja osobiście sprawdziłbym na innych tonerach C i M. Z tego co widzę po liczniku to dopiero co je wymieniałeś . Używasz zamienników czy oryginału ? Jeżeli zamienników to niestety często się zdarza w kolorowych laserach.

C.
  • Poziom 8  
    Tonery napełniane. Oryginalne kasety HP ale napełniane. To jest drugie uzupełnienie tego samego tonera co poprzednio, po pierwszym napełnieniu nie było najmniejszych problemów. Uszczelnienia są dobre (nie sypie się toner), bęben wymieniony na nowy, pojemnik na zużyty toner opróżniony. Dziękuję za sugestię kupię inne tonery i sprawdzę! Ze zwykłej tylko ciekawości proszę o informację, czy drukarki też mają możliwość resetu tak jak komputery a nawet rutery?

Dodano po 11 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie, powiedz proszę co może być powodem, że tak jak napisałem drukując tylko tekst z Worda, tak samo jak celowo drukując pustą stronę plam nie ma, kartka czysta wyłącznie z tekstem a załączając do tego samego tekstu grafikę już są tak samo z Corela. Nie znam się na tym i tylko próbuję to zrozumieć dlaczego toner raz brudzi a drugi raz nie? Oczywiście tonery jak napisałem zamówię nowe!