Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ford Mondeo 2004 - Rozładowuje akumulator, nietypowa usterka

sadek1979 18 Aug 2019 23:03 954 6
 • #1
  sadek1979
  Cars specialist
  Jak w temacie pacjent to mondeo 2004 rok w dieselku . Problem polega na tym że po nocy nie można uruchomić auta . Akumulator rozładowany . Do tej pory pomiary wskazują że po zamknięciu auta z pobór jest ok 0,158 A po dłuższej chwili jak uśpi moduły wskazuje 0,008A czyli idealnie . Po pewnym czasie ( różnie czasem po 10 min a czasem po godz a czasem zaraz po zamknięciu auta ) miernik wskazuje od 0,2 do 3,2 A i cały czas zmienia się wskazanie . Na próbę odłączone 4 drzwi , wtyczki od mat pod fotelami , odłączone podgrzewacze dysz spryskiwaczy , czujnik od klimatyzacji ,radio, wyjęte wszystkie żarówki od podświetlenia . Co ciekawe jak był duży pobór to po kolei były wyciągane bezpieczniki i żadnej reakcji . Dopiero bezpiecznik F7 - główne zasilanie skrzynka pod maską )powoduje że wraca na 0,008A . Może macie jakieś pomysły lub przerabialiście podobny temat . Dodam że przekaźniki również wyciągane i bez efektów Nie ma dodatkowych grzałek .Doczytałem również że były problemy z podgrzewaczem paliwa ale tu brak bezpiecznika F3 odpowiedzialnego za to . Wydaje mi się że jakieś urządzenie zasilane bezpośrednio z F7 powoduje jakieś zwarcie .
 • #2
  Aleksander_01
  Level 42  
  Odłącz alternator, miałem kilka razy.
 • #3
  sadek1979
  Cars specialist
  Czy myślisz że alternator przez chwilę będzie pobierał prąd ??? .Wydaje mi się że jak byłby uszkodzony to cały czas by miał zwarcie . Nie mniej jednak sprawdzę . Jakieś inne propozycję mają koledzy ??
 • #4
  CAR pass
  Level 19  
  Przekaźnik świec żarowych :))
 • #5
  decybel91
  Level 42  
  Alternator tak lubi robić. Raz jeden miałem przypadek że była woda we wtyczce od sterownik silnika i auto glupialo.
 • #6
  sadek1979
  Cars specialist
  No powiem , że przekaznik świec wyeliminowałem - również sprawdzany . Faktycznie mieliście rację z tym alternatorem . On sam w układzie z rozrusznikiem pobierał prąd . Na razie tematu nie zamykam - napiszę po wymianie - po testach .