Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik Deutz F3L 2011. - Silnik po odpaleniu nabiera max obrotów i nie daje się

WS Transport AS 19 Aug 2019 02:59 948 4
 • #1
  WS Transport AS
  Level 9  
  Witam i proszę o pomoc. Sprawa dotyczy silnika F3L 2011 zamontowanego w podnośniku Genie. Początkowo silnik po uruchomieniu zachowywał się jakby nie dostawał wystarczająco paliwa. Po spwawdzeniu przewodów, filtrów, pompki itp wykluczyłem tę opcję. Po kolejnej próbie silnik zaczął gwałtownie nabierać obrotów i nie można było go zatrzymać ani elektrozaworem do gaszenia, ani ręcznie przy pomocy dzwigni. Pod ręką szczęśliwie okazał się klucz 17 mm do odkręcenia przewodu zasilającego na pompki paliwa. Pół dnia próbowałe, macałem, aż zdecydowałem zdjąć pokrywę przednią silnika, miskę, no i w końcu stanęło, żę cały silnik sie wymontuje. Czy kkknc zechce wiedzą się podzielić i nakierować gdzie usterki szukac i jakie problemy moga mnie spotkać. Z tego co wyczytałem na forum będzie trzeba zakupić bolce do ustawiania rozrządu. Czy coś jeszcze?
 • #2
  kkknc
  Level 43  
  Podejrzewam że regulator się rozpadł. Wymieniasz regulator jak silnik się nie przekręcił to będzie działać po wymianie.
  Tak wystarcza te bolce. Rolka ma automatyczny napinacz. Uszczelniacze od razu do wymiany. I uszczelka pokrywy zaworów.
 • #3
  WS Transport AS
  Level 9  
  Witaj i dziękuję za odpowiedź.
  Po rozebraniu przodu okazało się, że regulator jest w porządku. Ktoś kto przede mną grzebał w silniku najprawdopodobniej wyciągał pompkę i nie ustawił listwy i dźwigienki na pompce na znakach. Tak to sobie tłumaczę. Maszyna stała z jakimś problemem i zabierało się za nią już pare osób z doskoku, ale to było zawsze tak, że coś ważniejszego było. Po złożeniu i odpowietrzeniu odpaliło łatwo i działa wzorowo. Z powodu nieposiadania informacji o ostatniej wymianie paska rozrządu zamówiłem go wraz z napinaczem i zestawem montażowym w postaci blokad wałów.

  Za podpowiedź dziekuje.
 • #5
  WS Transport AS
  Level 9  
  No, nie podałem. Sam z początku nie wiedziałem dokładnie kto i co tam robił. Tak na prawde nikt się nie przyznaje do wyciągania pompek.