Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Seat Leon 1M ARL - Odpowietrzanie sprzęgła

19 Sie 2019 05:21 660 2
  • Poziom 5  
    Witam, czy w podanym przez mnie aucie w temacie można odpowietrzyć sprzęgło? Niestety po budowie samego wysprzeglika, nie jestem wstanie zauważyć nigdzie odpowietrzenia u niego :-)

Dobra źle szukałem wszystkiego i znalazłem to co chciałem. Teraz mam takie pytanie, kiedy odpowietrzyć sprzęgło, czy przed hamulcami, czy po hamulcach? No i jaka metoda słyszałem zawsze o tym aby z hamulca przepychać płyn do sprzęgła, ale jak wymienię pierwszy hamulec to zaś sprzęgło da mi potem swój syf, zaś w drugą stronę w sprzęgle dalej będzie syf.

Czy pompowanie sprzęgłem 10 razy, odkręcenie zaworu, zamknięcie, pompowanie itd. jest dobrym sposobem? Kiedyś w W202 właśnie taki sposób był w instrukcji który zastosowałem.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    10 razy ciut sporo co do czystości płynu ja przy wymianie płynu i odpowietrzaniu wysprzęglika czy hamulców odciągam strzykawką stary płyn ze zbiorniczka, zalewam nowym i dopiero zaczynam pompowanie
  • Poziom 5  
    Pompowałem po starej zasadzie 10 razy, jak dla W202 C200D i wszystko poszło sprawnie i działa najważniejsze jak trzeba.