Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia WiFi. Router Sagemcom Orange

19 Sie 2019 09:29 84 7
  • Poziom 6  
    Witam,
    Od niedawna zaczęły się problemy z WiFi. Komputer nawiązuje połączenie z siecią, ale za kilka minut zrywa i na ikonie od WiFi pojawia się czerwony krzyżyk. Problem dotyczy komputera stacjonarnego z kartą: Atheros Karta sieciowa WIFI miniPCIe 300Mbs 0FJJTN. Dokłady model routera na fotce poniżej. Dodam jeszcze, że ten sam problem występuje jak podłącze pod kompa kartę tp-link na USB. Natomiast jak udostępniłem WiFi ze swojego telefonu to na jednej i drugiej karcie WiFi działa bez problemu.
    Inne urządzenia w domu typu tablet, telefon nie mają problemu, żeby połączyć się z WiFi transmitowaną przez SagemCom.

Brak połączenia WiFi. Router Sagemcom Orange

• Poziom 41  
    Zresetuj go do ustawień fabrycznych.
  • Poziom 6  
    Też o tym myślałem tylko co z ustawieniami? Hm.. Chociaż pewnie gdzieś będzie opcja kopii ustawień i potem przywróce. Dzięki. Spróbuję.
  • Poziom 39  
    Skoro wszystko inne z routerem działa a tzw. "komp" zrywa połączenie bez względu na to która karta WIFI w nim jest uruchomiona to moim zdaniem problemem jest "komp" a nie router.
  • Poziom 6  
    Na kompie robiłem już reinstalacje systemu. Nadal nic się nie zmieniło. ;-/
    Z innymi sieciami komp sie laczy tylko nie z tą od Orange.

• Poziom 41  
    michalsk8 napisał:
    Natomiast jak udostępniłem WiFi ze swojego telefonu to na jednej i drugiej karcie WiFi działa bez problemu.

krakarak napisał:
    Skoro wszystko inne z routerem działa a tzw. "komp" zrywa połączenie bez względu na to która karta WIFI w nim jest uruchomiona to moim zdaniem problemem jest "komp" a nie router.

Więc problem jest z routerem.
  • Poziom 39  
    Aby zmienić lub uaktualnić sterowniki nie trzeba reinstalować całego systemu...
    To zrób ten reset routera, to trwa kilka minut wraz z wpisaniem parametrów do logowania się.
  • Poziom 26  
    Ustaw zabezpieczenia na WPA2-PSK. Niektóre karty/sterowniki potrafią pogubić się w trybie mieszanym WPA/WPA2.
    Siła sygnału na kompie stacjonarnym jest wystarczająca?
    Pozostałe sprzęty też są tylko na 2.4GHz czy dual-band? Równie dobrze somsiad mógł kupić sobie jakiś badziew na WiFi, ale reszta twoich sprzętów wisi na 5GHz i ich to nie wzrusza. Albo mają po prostu lepszy sygnał i jeszcze dają radę.

A jak już zresetujesz Funboxa, to pamiętaj o zmianie hasła administratora, bo swoje domyślne hasło właśnie opublikowałeś.
    ZDJĘCIA ZAWIERAJĄCE HASŁA przed publikacją NALEŻY CENZUROWAĆ.
    Wszystkie hasła trzeba zamazywać. Pozostałych danych, tj. SSID, MAC, nie ma potrzeby, bo te i tak są jawne i rozgłaszane wokoło. Można też zamazać numer seryjny, choć ten również bywa przez urządzenie publikowany.